×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
29. augusts, 2016
Drukāt

Slakteris pēc trīs gadu pārtraukuma uzvar F2 sacīkstē

f2worldchamp.comf2worldchamp.com

Latvijas ātrumlaivu pilots Uvis Slakteris nedēļas nogalē uzvarēja F-2 pasaules čempionāta piektajā posmā Lietuvas pilsētā Zarasos.

Sestdienas vējainais laiks un lielie viļņi sacensību pirmās dienas norisē ieviesa lielas korekcijas. Tika atcelti brīvie un kvalifikācijas treniņi, Match Race un Speed Race sacīkstes. Tikai vēlu vakarā izdevās aizvadīt kvalifikācijas braucienus, kuros Slakteris izcīnīja piekto vietu.

Arī pašas sacensības bija spraigas ar daudzām bīstamām situācijām. Pēc starta jau pašā pirmajā taisnē pirms pagrieziena avarēja pasaules čempionāta līderis Pjērs Lundins. Tika dots atkārtots starts, kur Slakteris startēja jau no ceturtās pozīcijas. Starts sanāca lielisks, jo izdevās iegūt trešo vietu. Tad vairākas reizes bija dzeltenie karogi, sacensības tika apstādinātas gan notriekto boju, gan avāriju dēļ. Slakteris demonstrēja izcilas ātrumlaivas pilotēšanas prasmes un pamazām pietuvojās pirmajai pozīcijai. To gan izdevās izcīnīt tikai pēdējā, 45 aplī, apdzenot pasaules čempionāta otrās vietas ieguvēju Eriku Edinu, vēsta Latvijas ūdens motosporta federācija.

„Esmu gandarīts par veiksmīgi pavadītajām sacensībām. Priecājos par pirmo vietu, ko izdevās izcīnīt tik sarežģītos apstākļos, jo avarējot Lundina laivai tika aizķerta un bojāta arī manējā. Paldies arī komandai par ātru rīcību un pareizi pieņemtu lēmumu turpināt sacīkstes neskatoties uz to, ka laivā tek iekšā ūdens. Tas attaisnojās un mums ir pirmā vieta”, teica Uvis Slakteris, īpašu gandarījumu paužot par tik tuvu mājām izcīnītu panākumu.

Pēdējo reizi uz F-2 pasaules čempionāta goda pjedestāla augstākā pakāpiena Slakteris kāpa 2013. gadā Notingemā.
Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderi ar 55 punktiem ir Lundīns un Edins, Slakteris ar 27 punktiem ieņem sesto vietu. Tie visi sapelnīti pēdējos divos posmos, savukārt līdz sezonas beigām atlikušas vēl divas sacīkstes.

Nedēļas nogalē Vācijā noslēdzās pasaules čempionāts ūdens motosportā F-4, kur Latvijas pilots, jūrmalnieks Nikita Lijcs izcīnīja vicečempiona titulu 2016.gada sezonā. Pasaules čempionāts šogad notika sešu posmu ieskaitēs Norvēģijā, Somijā un Vācijā, kur kopvērtējumā zelta medaļu izcīnīja Somijas pilots Juho Mati Manninens.
Šajā sezonā pilotiem paredzēta dalība Eiropas čempionātā Lielbritānijā no 24.-25.sepembrim, kur vienlaicīgi Eiropas čempionāts notiks F4, F2 un GT15 laivu klasēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+