×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Iebrien “Stradiņos” kā džungļos. “LA” pēta slimnīcas finanšu stāvokli (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vieni finanšu džungļi, kas tikpat kā nav tīrīti, valdot Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Tas atklājies slimnīcas Finanšu departamentā veiktajā auditā, par kuru sabiedrībai pavēstīja pagājušās nedēļas sākumā. Drīz pēc tam atlūgumu uzrakstīja Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits, saprazdams, ka nespēs sastrādāties ar pašreizējo veselības ministru Gunti Belēviču. Arī slimnīcas finanšu direktors Juris Lācis, izlasot revīzijas atzinumu, uzrakstīja atlūgumu, kaut neviens viņam to nespieda darīt. J. Lācis sacīja, ka viņš vēlas godīgi strādāt un nevēlas klausīties apmelojumos par neskaidrām naudas plūsmām. “Auditā nav identificēti būtiski riski, par ko jau nebūtu zināms un pie kā novēršanas nebūtu strādāts,” secina Lācis. Ar līdzīgu motivāciju atlūgumu iesniegusi arī galvenā grāmatvede Inga Kraukle.

Līdz šim neviena no ie­stādēm nav oficiāli publicējusi tik skarbus atzinumus, kā to pavisam nesen izdarīja nelielās SIA “CBB konsultāciju birojs” nodokļu konsultantes, no kurām viena ir arī zvērināta grāmatvede. Stradiņa slimnīca katru gadu iesniedz zvērināta revidenta apstiprinātus gada pārskatus Finanšu ministrijai, Valsts kasei, Veselības ministrijai, Nacionālajam veselības dienestam, kā arī Centrālajai statistikas pārvaldei. Slimnīcu revidējusi arī Valsts kontrole, kas nav norādījusi uz nekārtībām grāmatvedībā. Kā tad šīs ie­stādes neredzēja nekādas neskaidrības ar slimnīcas finanšu plūsmu? Vai varbūt tomēr “džungļi” tagad bija jāatrod, lai tiktu vaļā no slimnīcas vadītāja?

Slimnīcas vadītāju un veselības ministru domstarpības, kas beidzas ar amata atstāšanu, “Stradiņos” kļuvušas par tradīciju. Aiz katra valdes priekšsēdētāja paliek iesākti, bet līdz galam nepadarīti darbi, tādēļ katram nākamajam vadītājam tiek uzkrauta arvien lielāka darbu grēda, ko kārtojot var tikt viegli izmests no krēsla un zaudēt reputāciju, jo vienmēr varēs atrast iemeslu, lai kārtējais ministrs atbrīvotos no kārtējā slimnīcas vadītāja. Ieskicēšu tikai pēdējo trīs slimnīcas vadītāju likteņus.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nu Stradiņa slimnīcai arī tagad ar 1. Janvāri par jebkuras diagnozes pacienta ārstēšanu tiek maksāts 2 reiz vairāk piemērojot attiecīgu koeficientu, kaā piemēram Austrumu slimnīcai. Būtu labi, ja padalītos ar info, kā apendicīta operācija ir vērtigāka Stradiņos, nekā Austrumu slimnīcā. To laikam arīmucinš bija veiksmīgi sabīdījis ar Šmitu.

 2. Pārliecinoši Vienotības pasūtījums, bet tendenciozs un neprofesionāls. Visvairāk sajūsmināja divas tabeles ar atalgojuma līmeni . Izrādās , ārsti Strados saņem 1600 Euro! Un medmāsas 970!!! Tagad nu gan pielikšu visas pūles, lai tiktu kaut uz pusslodzi uz šo zelta bedri pastrādāt!

 3. Kāmdēļ tad visu valdi neatlaida.Varbūt Čakša cer uz vadītāja vietu?

 4. Kāpēc mūs un co nepiemin kā raksta līdzautorus?

 5. Raksts tendenciozs. Kāpēc tad vajadzēja iesniegt atlūgumu? Pieraduši, ka neviens nekontrolē un nu pēkšņi pēc pirmās pārbaudes apvainojās un iet prom.

 6. Rādās ka medijos lasīju ka viena biroja vadītāja ir mīļākā bosam un caur gultu savējiem izkārto labus amatus!
  Grūti spriest cik tur taisnības bet liekas ka tādu auditu,kurš iespējams tika speciāli izveidots lai tiktu vaļā no Stradiņu vadītāja…neesam sen pieredzējuši!Ja jau tur būtu tādi smagie pārkāpumi…tad jau sen iestādē darbotos Prokuratūra.Ja nav nevienas konkrētas atsauces bet ir pieņēmumi varbūtības formā-tad rādās ka ir neslēpts iemesls atbrīvoties no vadītāja!!!!!!!!!!!!!!!!!!kurš uzlika veto jaunradei būvniecībā.Izskatās ka tur notiek ne tikai plaisu “aizmālēšana”bet gan”šmuce”ir lielāka.KĀDA IR NOSTĀJA BELĒVIČA KUNGAM TAGAD REDZAM JO IZVĒRTĒJUMS ŠĀDAI BŪVNIECĪBAI NAV DOTS UN MINISTRS IZMANTO STANDARTA IZVAIRĪŠANAS FRĀZES……pēc ekspertu slēdziena izvērtēsim un pieņemsim lēmumus ko darīt….bet vislabākais ka mēs neatbildētu un celtniecības jautājumus nodotu INSTANCEI ĀRPUS Veselības ministrijas(NĪ)
  Izskatās ka Belēviča kungs nodarbojas ar solīšanu visu darīt un vezums spītīgi stāv uz vietas jo sabiedrībai pieņemamu konkrētus izpildes laikus saviem solījumiem nemin….un tas nozīmē -GAIDIET UN CERIET

  • Liekas ka Belēviča kungam reāli iespējama demisija un šajā situācijā to rādās ka vajadzētu saprast pašam jo turpināt solīt ka visu reformēs…restrukturizēs…un panāks IR PAR MAZ JO DARBI KA NAV TĀ NAV

  • “Es esmu iemīlējies”, tā teica boss….un ļāva Mīlai valdīt pār medicīnu!

Draugiem Facebook Twitter Google+