Sports
Citi sporta veidi

Šmēdiņš/Samoilovs iekļūst Pasaules kausa četru zvaigžņu posma finālā0

foto: FIVB

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs svētdien izcīnīja uzvaru Portugāles kūrortpilsētā Ešpiņu notiekošajā Pasaules kausa četru zvaigžņu posma pusfinālā.

Turnīrā ar ceturto numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs ar rezultātu 2-1 (15:21, 21:16, 15:18) apspēlēja vāciešus Jūliusu Toli un Klemensu Vikleru, kuri saņēmuši 19.numuru.

Līdz ar to finālā Latvijas duets cīnīsies pret brazīliešiem Rikārdu Alešu Kostu Santusu un Gutu Karvaļāisu, kuriem ticis 20.numurs.

Latvijas pludmales volejbola duets prata atspēlēties par spīti neveiksmei pirmajā setā. Panākums pusfinālā duelī Latvijas pārim ļāvis kvalificēties finālam, kas svētdien sāksies plkst.19.15. Maču tiešraidē varēs vērot kanālā “Best4Sport TV”.

Jau vēstīts, ka ceturtdaļfinālā Šmēdiņš/Samoilovs svinēja uzvaru ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:14) pret citu Latvijas duetu Mārtiņu Pļaviņu un Edgaru Toču, kuri bija izlikti ar 11.numuru. Līdz ar zaudējumu Pļaviņš/Točs turnīru noslēdza dalītā piektā vietā.

Kā vēstīts, abi Latvijas dueti savās apakšgrupās izcīnīja divas uzvaras, tādējādi izslēgšanas turnīru sāka sestdien no otrās kārtas jeb astotdaļfināla. Šmēdiņš/Samoilovs tajā ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:15) pārspēja turkus Muratu Giginolu un Volkanu Gegtepi, kuri turnīrā bija izlikti ar 28.numuru, bet Pļaviņš/Točs ar 2-0 (21:19, 21:18) guva virsroku pār sacensību 15.numuru Diasu Nadiru un Serhio Bajardu.

Piektdien zaudējumu astotdaļfinālā cieta Anastasija Kravčenoka un Tīna Laura Graudiņa, kuras turnīru noslēdza dalītā devītā vietā. Pirms tam trešdien šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja cits Latvijas sieviešu duets Alise Lece un Ilze Liepiņlauska, kuras zaudēja izšķirošajā – otrajā – kārtā.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Šmēdiņš/Samoilovs izcīnīja bronzu Polijas galvaspilsētā Varšavā notikušajā četru zvaigžņu posmā. Vēl martā viņi ieguva bronzu ASV notikušajā Fortloderdeilas piecu zvaigžņu turnīrā, kamēr maijā Latvijas duets bija ceturtais citā ASV notikušajā turnīrā Hantingtonbīčā, kam savukārt bija piešķirtas četras zvaigznes.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

LA.lv