×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2014
Drukāt

Smukulis no Jorkšīras brauks uz Parīzi 


LETALETA

Sestdien sāksies pasaulē populārākais daudzdienu velobrauciens “Tour de France”, kurā jau otro gadu pēc kārtas piedalīsies smiltenietis Gatis Smukulis.

“Esmu braucis gan daudzdienu tūrēs, gan dažādās citās sacensībās, taču nekur neviens nav tik priecīgs, kā sasniedzot “Tour de France” finišu Elizejas laukos Parīzē. Pat nesaprotu, kādēļ tā. Reljefa ziņā tās nav smagākās sacensības, tomēr tajās valda ļoti lieli ātrumi, pašam jābūt par 110 procentiem gatavam šai tūrei. Un vismaz divas trešdaļas braucēju tādi ir. Rodas īpašas sajūtas, pabraucot garām vairāk nekā miljonam līdzjutēju. Nervozas sacensības, kurās visi cīnās gandrīz vai par neko,” pēc pērnās debijas “Tour de France” teica Gatis Smukulis.

Gatim tāpat kā jebkuram šosejas riteņbraucējam līdzdalība “Tour de France” bija sapnis. Pērn viņš tajās apsildīja degunu, bet šogad Smukulim jau ir pieredze un iespēja vēl vairāk palīdzēt savas komandas “Katjuša” līderiem. Visticamāk, ka Smukulis nefinišēs pirmais sprinta posmos un pirmais neuzbrauks Alpu vai Pireneju kalnos. Viņš var aizbēgt kādā atrāvienā kopā ar līdzīgi domājošiem, un tad iespējamas dažādas situācijas. Tomēr galvenie Smukuļa uzdevumi arī šogad būs palīdzēt norvēģu sprinterim Aleksanderam Kristofam līdzenumu posmos un spānim Hoakimam Rodrigesam cīņā par kopvērtējuma pjedestālu. Pērn Rodrigess bija trešais un komandai “Katjuša” tas bija liels panākums. Arī Smukulim, jo šosejas riteņbraukšana ir komandu sporta veids.

27 gadus vecais Smukulis ir tikai sestais Latvijas riteņbraucējs, kurš piedalījies “Tour de France”. Pirms viņa to darījuši Pjotrs Ugrjumovs (1990, 1994, 1996), Arvis Piziks (1995, 1996, 2000, 2002), Kaspars Ozers (1995, 1996), Raivis Belohvoščiks (1999, 2001, 2002) un Romāns Vainšteins (2000, 2001, 2003). Ozeram gan neizdevās sasniegt finišu Parīzē, savukārt Ugrjumovs 1994. gadā to paveica otrajā vietā aiz spāņa Migela Induraina.

Šogad “Tour de France” startēs 5. jūlijā Līdsas pilsētā Jorkšīras grāfistē Anglijā. Pēc trim brauciena posmiem riteņbraucēji pārcelsies pāri Lamanšam un turpmāk ripos Francijas ceļos. Pavisam ir 21 posms, distances kopējais garums – 3656 kilometri. Cerēsim, ka tos pieveiks arī Smukulis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+