×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
4. novembris, 2016
Drukāt

Sniega dēļ Rīgas ielas joprojām paralizētas

Foto LETAFoto LETA

Vairumam iedzīvotāju beidzot darbadienu, satiksme Rīgas ielās nav uzlabojusies – joprojām veidojas sastrēgumi, savukārt sniega tīrīšanas tehnika strādā bez apstājas, iekļaujoties kopējā satiksmes plūsmā.

Informācija portālā “Balticmaps.eu” liecina, ka lēna satiksme ir daudzviet Rīgas centrā – Krišjāņa Valdemāra ielā abos virzienos, Dzirnavu ielā, Aleksandra Čaka ielā, Lāčplēša ielā un 13.janvāra ielā.

Lēna satiksme ir arī uz tiltiem pāri Daugavai un Pārdaugavā.

Tikmēr ielās joprojām darbojas visa Rīgas domes Satiksmes departamenta rīcībā esošā tehnika, pastāstīja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola. Tomēr autovadītājiem ir jārēķinās, ka tehnikas vienības iekļaujas kopējā satiksmes plūsmā, tāpēc sniega attīrīšana nenotiek tik operatīvi, kā gribētos. Sniega tīrīšanas mašīnas ielās atrodas nepārtraukti un bāzē ierodas tikai tādēļ, lai uzpildītos.

Pagaidām tiek tīrītas galvenās ielas, taču vakarpusē plānots doties arī uz rajona nozīmes ielām.

Ahuna-Ozola informēja, ka brīvdienās, iespējams, tiks izliktas ziemas ceļazīmes, kas nozīmē, ka konkrētās vietās, kur plānots izvest sniegu, būs aizliegta automašīnu apstāšanās un stāvēšana. Šādi ierobežojumi brīvdienās varētu būt atsevišķās Vecrīgas ielās un tuneļos zem dzelzceļa.

Snigšanas un apgrūtinātās satiksmes dēļ Rīgā pasažieru autobusi no grafika šodien var atpalikt gandrīz par stundu, informēja uzņēmumā “Rīgas satiksme”.

Tramvajiem kavēšanās nav novērojama, trolejbusi no grafika atpaliek līdz 30 minūtēm, savukārt vislielākā kavēšanās ir autobusiem – līdz pat 40-50 minūtēm.

Uzņēmumā atturējās prognozēt, vai šāda situācija saglabāsies arī atlikušo dienas daļu. Tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, snigšanas intensitātes, satiksmes plūsmas un satiksmes negadījumu skaita.

Jau ziņots, ka šodien Rīgā dažbrīd novērojama intensīva snigšana, kā rezultātā galvaspilsētas ielās ir apgrūtināta satiksme un veidojas sastrēgumi, kas ietekmē arī sabiedriskā transporta kustību.

Rīgas ielās darbojas visas Rīgas domes Satiksmes departamenta rīcībā esošās sniega tīrīšanas vienības. Prioritāri tiek tīrītas ielas ar vislielāko satiksmes intensitāti, kā arī tilti un satiksmes pārvadi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+