×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. maijs, 2015
Drukāt

Sociālā budžeta uzkrājums līdz 2018.gadam var sasniegt 700 miljonus eiro

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Sociālajā budžetā līdz 2018.gadam varētu rasties 700 miljonu eiro liels uzkrājums, tā, uzrunājot Latvijas Pensionāru federācijas 10.kongresa dalībniekus, norādīja Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Ministrs sākumā pateicās federācijai par tās paveikto darbu un uzsvēra, ka, kopīgi strādājot, Labklājības ministrija ir izveidojusi grozījumus likumā par valsts pensijām, kurus rīt, 19.maijā, plānots skatīt valdībā. Grozījumi ir vērsti uz to, lai novērstu krīzes laikā radušos netaisnību, kad samazināti pensiju kapitāla indeksi. Līdz ar grozījumiem šis indekss nevarēs būt mazāks par skaitli 1, skaidroja ministrs, vienlaikus piebilstot, ka pie pārlieku lielas ekonomiskās izaugsmes indekss varētu tikt ierobežots.

Augulis norādīja, ka sociālais budžets “strādā labi” un ir izveidojies diezgan liels uzkrājums. Tāpat līdz 2018.gadam, neveicot kādas reformas, sociālajā budžetā varētu rasties 700 miljonu liels uzkrājums, ko vajadzības gadījumā varētu izmantot kā “drošības spilvenu”, skaidroja ministrs.

Noslēdzot savu uzrunu, Augulis pensionāriem novēlēja ražīgu kongresu kā arī labu veselību.

Kā ziņots, šodien notiek Latvijas Pensionāru federācijas 10.kongress, kura laikā seniori arī lems par protestu rīkošanu, aģentūru LETA informēja federācijas valdē. Tāpat paredzēts novērtēt federācijas darbu aizvadītajos četros gados, pieņemt darbības programmu nākamajam darba periodam, veikt izmaiņas federācijas statūtos un ievēlēt jaunu federācijas vadību.

Jau ziņots, ka kongresa laikā delegāti varētu pieņemt lēmumu par plašu protestu rīkošanu. Kā 12.maija Latvijas Radio raidījumā “Aktuālais temats” sacīja federācijas vadītājs Andris Siliņš, pensionāru situācija ir ļoti nopietna.

Turklāt pensionāri dzīvo sava mūža otro pusi, un gaidīt uz valdības lēmumu par pensiju lielāku indeksāciju nav vēlams. Valstī ir aptuveni 70% pensionāru, kuri dzīvo uz nabadzības riska robežas, un šī situācija turpina pasliktināties. Līdzšinējās pensiju indeksācijas dzīves dārdzības pieaugumu nav novērsušas, uzsvēra Siliņš.

Pensionāri arī vairs neesot gatavi uz kādu solidarizāciju, īpaši, ja sociālajā budžetā ir 370 miljonu eiro pārpalikums, kas esot pietiekami, lai risinātu jautājumus par pensiju palielināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+