×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Šodien LU Botāniskajā dārzā stādīs “Garo Pupu”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza kafejnīcā “Šķūnis Cafe” šodien plkst. 13 notiks Dzejas dienu pasākums bērniem “Ar “Garo pupu” – no pazemes līdz debess dārziem”, kura laikā tiks atvērta 2015. gada dzejas gadagrāmata bērniem “Garā pupa”.

Kā aģentūru LETA informēja biedrības “Ascendum” pārstāve Dace Bargā, gadagrāmatas atvēršanas svētkos, ko vadīs krājuma sastādītāja Inese Zandere, piedalīsies dzejnieki un atdzejotāji Uldis Auseklis, Ērika Bērziņa, Inese Paklone, Ilmārs Šlāpins un Māris Salējs. Raiņa tēlā un dzejā iejutīsies Nacionālā teātra aktieris Romāns Bargais. Pasākumā ikvienam būs iespēja arī iestādīt pašam savu garo pupu un nest to mājās, lai katru dienu vērotu, kā tā stiepjas līdz debesīm.

Dalība pasākumā ir bez maksas, taču, lai nokļūtu pasākuma norises vietā, ir jāiegādājas ieejas biļete LU Botāniskā dārza apmeklējumam.

Kā ziņots, gadagrāmatas “Garā pupa” veidošanā ar jauniem darbiem šogad piedalījušies 25 latviešu dzejnieki.

Jaunajā krājumā atrodami bērnu dzejas un atdzejas jaunumi, tostarp pasakas dzejā, kā arī līdz šim nepublicēti atradumi no Herberta Dorbes un Hardija Lediņa darbu arhīviem. Bērnu ceļvede latviešu tautasdziesmu bagātībās šoreiz ir režisore Māra Ķimele. Nodaļai “Atgādinājums” izraudzīti šāgada izcilo jubilāru Aspazijas un Raiņa darbi, bet īpašas pasakas viņiem veltījuši rakstnieki Māris Bērziņš un Ilmārs Šlāpins.

Šīgada “Garajā pupā” lasāmi arī Valda Luksa dzejoļi un līdzās tiem atrodama padomju dzīves vārdnīca, kas palīdzēs bērniem caur dzejoļiem apgūt vēsturi. Īpaši 2015.gada “Garās pupas” izdevumam veidotā nodaļā iekļauti arī dažādu latviešu autoru panti, kas veltīti skaitļiem, skaitīšanai un rēķināšanai. Savukārt atdzejotāji jaunajā gadagrāmatā iepazīstina jaunos lasītājus ar izcilām spāņu, holandiešu, horvātu un poļu dzejas personībām. Ludziņu dzejā šim krājumam sacerējusi Inga Gaile. Arī šogad vesela nodaļa veltīta pašu bērnu radošajiem darbiem.

“Šī grāmata ir vesela dzejas pasaule, ceļojums gan vēsturē, gan mūsdienās un pat nākotnē, kad par dzejnieku varbūt kļūs kāds no tiem bērniem un pusaudžiem, kuri ne tikai lasa, bet paši meklē īstos vārdus savām domām. Te mēs visi esam kopā, lai turpinātu augt,” saka krājuma sastādītāja dzejniece Inese Zandere.

Dzejas krājumu kā dāvanu bez maksas saņems 1000 Latvijas bibliotēkas un skolas, bet pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti bērnu kultūras projektam “Garā pupa”, kas rūpējas par to Latvijas reģionu bērnu iesaisti kultūras procesos, kuriem reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ nav bijusi iespēja apmeklēt kultūras pasākumus.

“Garās pupas” izdošanu 2014. gadā pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība “Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Gadagrāmatas veidolu radījuši dizaineri Rūta Briede un Artis Briedis, savukārt šī gada izdevumu ilustrējis jaunais mākslinieks Roberts Rūrāns.

Biedrība “Ascendum” ir sabiedriska organizācija, kas rosina un finansiāli atbalsta Latvijas sabiedriskās domas izaugsmi, veicinot tās iniciatīvas un procesus, kuros izpaužas attīstība un virzība augšup.

Kā ziņots, Dzejas dienas Rīgā norisinās no 3. līdz 15. septembrim. Citos Latvijas reģionos Dzejas dienu pasākumi notiks visu mēnesi. Ar pilnu festivāla “Dzejas dienas 2015” programmu iespējams iepazīties mājaslapā “www.dzejasdienas.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+