×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. marts, 2017
Drukāt

Svarīgs VID paziņojums iedzīvotājiem par naudas atgūšanu (4)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Šorīt, kad ir pirmā diena, kad nodokļu maksātāji var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas, nestrādā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS), novēroja aģentūra LETA.

“Šobrīd tehnisku iemeslu dēļ nav pieejama elektroniskās deklarēšanas sistēmas funkcionalitāte,” teikts paziņojumā, kas parādās mēģinot pieslēgties EDS.

Valsts ieņēmumu dienests preses paziņojumā informē, ka daļai elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) lietotāju šobrīd var būt tehniskas problēmas ar pieslēgšanos. Tas saistīts ar to, ka sistēmai vienlaicīgi cenšas pieslēgties ļoti liels skaits lietotāju, lai iesniegtu Gada ienākumu deklarāciju.

Jau pirmajās stundās pēc 1. marta iestāšanās EDS tika iesniegti vairāki tūkstoši deklarāciju. Vienlaicīgo pieslēgumu skaits sistēmai šobrīd ir teju 100 reižu lielāks nekā ikdienā.

VID informātikas speciālisti sadarbībā ar sistēmas izstrādātājiem dara visu iespējamo, lai situāciju atrisinātu un tehniskās problēmas novērstu. Aicinām sekot līdzi informācijai VID mājaslapā un sociālajos tīklos.

“Aicinām iedzīvotājus nesteigties ar Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu, jo pat tiem nodokļu maksātājiem, kam tā jāiesniedz obligāti, to iespējams izdarīt līdz pat šī gada 1. jūnijam ieskaitot. Savukārt tie, kuri to dara brīvprātīgi, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, var iesniegt gada ienākumu deklarāciju visa gada laikā,” aicina VID.

Jau vēstīts, ka šodien sākas gada ienākumu deklarāciju iesniegšana gan tiem nodokļu maksātājiem, kam tas jādara obligāti, gan tiem, kuri to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem.

Šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu.

Deklarācijas var iesniegt, izmantojot EDS.

Gada ienākumu deklarācija par 2016.gadā gūtajiem ienākumiem laikā no 2017.gada 1.marta līdz 1.jūnijam obligāti jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri: ir veikuši saimniecisko darbību (piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē vai iznomā savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības u.c.); ir guvuši ienākumus ārvalstīs, tajā skaitā jūrnieki, kuri bijuši nodarbināti uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa, izņemot gadījumu, ja nodokļa maksātājs ir saņēmis algota darba ienākumus, kas kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm ir pakļauti aplikšanai ar iedzīvotāju ienākuma nodoklim analoģisku nodokli.

Tāpat deklarācijas obligāti jāiesniedz tiem, kas ir guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā 2016.gadā pārsniedza 4000 eiro (piemēram, gūti ienākumi no personiskās mantas pārdošanas); ir guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10 % nodokļa likmi (piemēram, ienākumu no dividendēm, ienākumu no augoša meža vai kokmateriālu pārdošanas, no kuriem nodoklis nav ieturēts ienākuma izmaksas vietā); ir guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis, tajā skaitā no fiziskām personām saņemti dāvinājumi, kas ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Savukārt, fiziskās personas, kuras neveic nekāda veida saimniecisko darbību un brīvprātīgi vēlas iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2016.gadu, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un to nodokļa pārmaksu, kas izveidosies, piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu, var to izdarīt no 2017.gada 1.marta līdz pat 2020.gada 16.jūnijam. Tāpat visa 2017.gada laikā vēl var pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2014.gadu un 2015.gadu, bet līdz 2017.gada 16.jūnijam – vēl arī par 2013.gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tiku viņu sistēmā iekšā tikai pēc 4.20 no rīta.

  2. c'est exact > Latvijai Atbildēt

    likumi mums tiešām ir idiotiski, jo loģiskāk būtu vispār neieksēt, lai nebūtu jāatmaksā. Tagad iznāk, ka tieši trūcīgākie dotē mūsu nabaga valstiņu,pie kam gadiem ilgi un vēl paši to nemaz nezinot. Sak’ ne esot paši painteresējušies !!!! Tiešām “ģeniāli”, kādas gan resnās galvas to visu putru ir radījušas???

  3. Vienkārši ģeniāli ! Iepriekš VID nezināja, ka ar šo gadu palielināsies iedzīvotāju skaits, kas iesniegs deklarācijas! Protams, pārmaksātos nodokļus var atgūt arī pēc 3 gadiem. Bet naudu man vajag katru mēnesi, jau tā jūs liekat man gaidīt veselu 1.5 gadu, lai es varētu atgūt naudu par diferencēto neapliekamo minimumu. Tagad izrādās, ka ar to par maz, var jau pagaidīt vēl 3 gadus, jo valsts nav vīžojusi sakārtot EDS, lai tā darbotos un varētu iesniegt deklarācijas pēc idiotiski pieņemtajiem likumiem.
    Varbūt man par šo valstij izveidoto uzkrājumu maksās arī %?

  4. neko citu jau ari no tādas datu bāzes nevarēja gaidīt. it kā to nevarēja paredzēt, ka 1. martā visi ieklups tai sistēmā un katru gadu kļūs tikai sliktāk. visiem spiež pāriet uz elektronisko sistēmu, bet paši to nevar pavilkt

Draugiem Facebook Twitter Google+