Uncategorized

Sods par kaitēšanu bērnam 16

Latvija kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kur smēķēšana bērna klātbūtnē atzīta par noziedzīgu rīcību neatkarīgi no tā, vai tā notiek uz ielas vai personiskajā dzīvoklī.

Mediķi augsti novērtējuši Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas atbildīgo nostāju un tās priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei Latvijas Ārstu biedrība piešķīrusi apbalvojumu Valetudo Patriae (Veselību dzimtenei) – par pilsonisku drosmi un sabiedrības veselības problēmu valstisku risinājumu. 


Eiropas valstīs veiktie pētījumi apliecina – smēķēšana mazuļa klātbūtnē paaugstina bērnam risku sasirgt ar vēzi, plaušu slimībām, saīsina mūža garumu. Latvijā ir glābts zīdainis, kurš trīs reizes nonācis reanimācijā, jo vecāki slēgtā telpā bērna klātbūtnē izpīpējuši katrs pa paciņai cigarešu dienā.


Vairāk nekā 60% smēķētāju Eiropā par tādiem kļuvuši, jo pīpējuši viņu vecāki, darījuši to bērna klātbūtnē, atstājuši nepieskatītas cigaretes. Jaunākie pētījumi liecina, ka auglis var kļūt nikotīnatkarīgs, ja smēķē grūtniece vai arī viņa ir spiesta regulāri elpot tabakas dūmus.

LA.lv