×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Šogad Aglonu sasnieguši 1346 svētceļnieki (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien pusdienlaikā uz kopīgu dievkalpojumu pulcējās tās svētceļnieku grupas, kas ceļu uz Aglonu bija mērojušas kājām vai velosipēdiem. Kopā šogad Aglonu šādi bija sasniegušas 48 grupas jeb 1346 svētceļnieki.

Kā aģentūra LETA uzzināja Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrā, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem svētceļnieku grupas ir kļuvušas mazākas, bet skaitliski to ir vairāk. Šogad lielākās grupas ir no Bebrenes un no Rēzeknes Jēzus sirds katedrāles un Rēzeknes katoļu ģimnāzijas – abās bija pa 70 cilvēkiem. Visvairāk ir grupu, kurās ir 35-50 svētceļnieki. Daudzi priesteri atzīst, ka tas ir vislabākais dalībnieku skaits, jo tad visiem ir iespējams personīgi iepazīties un sadraudzēties, līdz ar to garīgais piedzīvojums ir intensīvāks.

Arvien populārāka pēdējos gados kļūst svētceļošana ar velosipēdiem. Talsu grupa, kas uz Aglonu šādā veidā dodas jau vairākus gadus, šogad veica 704 kilometrus, jo pa ceļam uz Aglonu vispirms sasniedza Igauniju. Savukārt svētceļnieki no Madonas katoļu draudzes ceļā pavadīja tikai trīs dienas, veicot 130 kilometrus.

Daudzās svētceļnieku grupās varēja redzēt mazu bērnu ratiņus. Piemēram, Jelgavas grupa stāstīja, ka viņu grupa stūmusi veselus piecus ratiņus. Savukārt “Laulāto tikšanās” grupā, kas ceļā gan pavadīja tikai vienu dienu, bija 18 pieaugušie un 17 bērni. Vairākās grupās bija arī cilvēki, kurus ratiņiem piesējusi invaliditāte. Viņi uz priekšu tika ar citu cilvēku palīdzību.

Kā ziņots, šodien un 15.augustā Aglonas bazilikā norisināsies Aglonas svētku pasākumi, aģentūru LETA informēja Aglonas novada pašvaldībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nesen izlasīju vienu foršu atziņu.Reliģija ir krāsaina maska,lai noslēptu savas pelēkās sejas.

  2. Pa ceļam uz šosejām krituši vēl vismaz 1000

Draugiem Facebook Twitter Google+