Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
12. jūlijs, 2014
Drukāt

Šogad Latvijas augļu dārzos vairāk kaitēkļu nekā pērn (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad Latvijas augļu dārzos ir vairāk kaitēkļu nekā pērn, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Valsts augļkopības institūta (LVAI) vadošais pētnieks Edgars Rubauskis.

“Jā, es varētu teikt, ka kaitēkļu ir vairāk. (..) Grūti viennozīmīgi atbildēt, kādēļ. Varbūt ziemošanas apstākļi bija piemēroti. Kailsals bija, bet varbūt sals priekš kaitēkļiem nebija tik liels,” sacīja Rubauskis.

Viņš atzīmēja, ka dažviet bijis arī sauss laiks, norādot, ka tas varētu veicināt kaitēkļu savairošanos un laputu sarosīšanos uz sulīgākām augu daļām.

Pēc Rubauska teiktā, pavasarī stādījumus postīja mizgraudis, jo koki ziemā bija cietuši. Tāpat šogad vairāk nekā pērn augļu dārzos savairojušās laputis. “Šogad tiešām ir dzirdēts un redzēts, ka laputis ir vairāk. Ja [augiem] ir dzinumi, tad laputu dēļ sačokurojas to lapas, paliek tādas savilktas. Tas ir dzirdēts un man ir zvanījuši cilvēki,” sacīja Rubauskis un piebilda, ka saimniecībās postījumus nodara arī smecernieki.

Vienlaikus viņš atzina, ka nav iespējams izvērtēt, cik lielā mērā kaitēkļi šogad ir savairojušies vairāk, norādot, ka tas ir atkarīgs no vietas, kurā konkrētā saimniecība izvietota, kā arī no tā, vai pietiekoši ir izmantoti augu aizsardzības līdzekļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te daudzi bieži piemin bioloģisko lauksaimniecību,tad lūdzu paskaidrojiet man bijušajam augu aizsardzības inspektoram,agronomam,kā mēs cīnījamies ar bakteriālajām iedegām,likvidējām dārzus un tagad ar laputīm,ģimenes dārzā tas saprotams,nokrieb galotnītes,bet ko dara lieldārzos,arī knieb galotnītes pilnas ar LAPUTĪM.

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+