Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. jūlijs, 2014
Drukāt

Šogad Latvijas augļu dārzos vairāk kaitēkļu nekā pērn (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad Latvijas augļu dārzos ir vairāk kaitēkļu nekā pērn, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Valsts augļkopības institūta (LVAI) vadošais pētnieks Edgars Rubauskis.

“Jā, es varētu teikt, ka kaitēkļu ir vairāk. (..) Grūti viennozīmīgi atbildēt, kādēļ. Varbūt ziemošanas apstākļi bija piemēroti. Kailsals bija, bet varbūt sals priekš kaitēkļiem nebija tik liels,” sacīja Rubauskis.

Viņš atzīmēja, ka dažviet bijis arī sauss laiks, norādot, ka tas varētu veicināt kaitēkļu savairošanos un laputu sarosīšanos uz sulīgākām augu daļām.

Pēc Rubauska teiktā, pavasarī stādījumus postīja mizgraudis, jo koki ziemā bija cietuši. Tāpat šogad vairāk nekā pērn augļu dārzos savairojušās laputis. “Šogad tiešām ir dzirdēts un redzēts, ka laputis ir vairāk. Ja [augiem] ir dzinumi, tad laputu dēļ sačokurojas to lapas, paliek tādas savilktas. Tas ir dzirdēts un man ir zvanījuši cilvēki,” sacīja Rubauskis un piebilda, ka saimniecībās postījumus nodara arī smecernieki.

Vienlaikus viņš atzina, ka nav iespējams izvērtēt, cik lielā mērā kaitēkļi šogad ir savairojušies vairāk, norādot, ka tas ir atkarīgs no vietas, kurā konkrētā saimniecība izvietota, kā arī no tā, vai pietiekoši ir izmantoti augu aizsardzības līdzekļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te daudzi bieži piemin bioloģisko lauksaimniecību,tad lūdzu paskaidrojiet man bijušajam augu aizsardzības inspektoram,agronomam,kā mēs cīnījamies ar bakteriālajām iedegām,likvidējām dārzus un tagad ar laputīm,ģimenes dārzā tas saprotams,nokrieb galotnītes,bet ko dara lieldārzos,arī knieb galotnītes pilnas ar LAPUTĪM.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+