Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
12. jūlijs, 2014
Drukāt

Šogad Latvijas augļu dārzos vairāk kaitēkļu nekā pērn (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad Latvijas augļu dārzos ir vairāk kaitēkļu nekā pērn, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Valsts augļkopības institūta (LVAI) vadošais pētnieks Edgars Rubauskis.

“Jā, es varētu teikt, ka kaitēkļu ir vairāk. (..) Grūti viennozīmīgi atbildēt, kādēļ. Varbūt ziemošanas apstākļi bija piemēroti. Kailsals bija, bet varbūt sals priekš kaitēkļiem nebija tik liels,” sacīja Rubauskis.

Viņš atzīmēja, ka dažviet bijis arī sauss laiks, norādot, ka tas varētu veicināt kaitēkļu savairošanos un laputu sarosīšanos uz sulīgākām augu daļām.

Pēc Rubauska teiktā, pavasarī stādījumus postīja mizgraudis, jo koki ziemā bija cietuši. Tāpat šogad vairāk nekā pērn augļu dārzos savairojušās laputis. “Šogad tiešām ir dzirdēts un redzēts, ka laputis ir vairāk. Ja [augiem] ir dzinumi, tad laputu dēļ sačokurojas to lapas, paliek tādas savilktas. Tas ir dzirdēts un man ir zvanījuši cilvēki,” sacīja Rubauskis un piebilda, ka saimniecībās postījumus nodara arī smecernieki.

Vienlaikus viņš atzina, ka nav iespējams izvērtēt, cik lielā mērā kaitēkļi šogad ir savairojušies vairāk, norādot, ka tas ir atkarīgs no vietas, kurā konkrētā saimniecība izvietota, kā arī no tā, vai pietiekoši ir izmantoti augu aizsardzības līdzekļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te daudzi bieži piemin bioloģisko lauksaimniecību,tad lūdzu paskaidrojiet man bijušajam augu aizsardzības inspektoram,agronomam,kā mēs cīnījamies ar bakteriālajām iedegām,likvidējām dārzus un tagad ar laputīm,ģimenes dārzā tas saprotams,nokrieb galotnītes,bet ko dara lieldārzos,arī knieb galotnītes pilnas ar LAPUTĪM.

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+