×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

ASV sola aizsargāt Ukrainu (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama Baltā nama Ovālajā zālē ticies ar Ukrainas jauno premjerministru Arsēniju Jaceņuku, kura nākšanu pie varas Krievija neatzīst par leģitīmu un kura vadīto valdību Kremļa mediji dēvē par “fašistisku”. Obama Jaceņukam apstiprināja, ka Savienotās Valstis turpinās stingri atbalstīt Ukrainas jauno valdību un tās teritoriālo vienotību. Ukrainas valdības vadītājs pateicās Obamam par atbalstu un brīdināja, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ir plāns iekarot visu Ukrainu un Krimas anektēšana ir šā plāna pirmais posms.

Atzīst karavīru 
izvietošanu Krimā


Krievijas armija četros apgabalos – Rostovā, Tambovā, Belgorodā un Kurskā – , kas atrodas netālu no Ukrainas robežas, aktivizējusi karaspēka militārās mācības, informē ziņu aģentūra “Interfax”. Paredzēts, ka mācības turpināsies līdz marta beigām, un tajās piedalās aptuveni četri tūkstoši gaisa desantnieku, 36 lidmašīnas un piecsimt bruņutransportieru. Tikmēr Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes vadītājs An­drijs Parubijs norādījis, ka Krievijas teritorijā netālu no robežas ar Ukrainu notiek “masveidīga Krievijas karavīru pārgrupēšanās”. “Šos spēkus veido 80 tūkstoši karavīru, aptuveni 270 tanki, 180 bruņutransportieri, 380 artilērijas sistēmas, 18 raķešu iekārtas, 140 kaujas lidmašīnas, 90 kaujas helikopteri un 19 karakuģi un kuteri,” uzskaitīja Parubijs. “Kritiska ir ne tikai situācija Krimā, bet visā valsts ziemeļu un austrumu pierobežā. Patiesībā krievu karavīri atrodas divu trīs stundu attālumā no Kijevas.” Arī Putina bijušais padomnieks un tagad viens no viņa skaļākajiem kritiķiem Andrejs Ilarionovs paziņojis, ka Kremļa saimnieks iecerējis anektēt ne tikai Krimu, bet arī citas Ukrainas pilsētas, tostarp Harkovu, Doņecku, Dņepropetrovsku, Lugansku, Zaporožji, Hersonu un Odesu.

Vienlaikus Krievija pirmo reizi atzinusi, ka Krimā, kur svētdien paredzēts Ukrainas un rietumvalstu par prettiesisku atzītais referendums par apgabala pievienošanos Krievijai, atrodas tās karavīri. To sarunā ar radio “Eho Moskvi” paziņoja Krievijas parlamenta apakšpalātas jeb Valsts domes starptautisko attiecību komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis. “Tur atrodas dažas militārās vienības, kas tur izvietotas, ja izceļas bruņota agresija, Kijevas bruņota ekspansija,” sacīja Sluckis, norādot, ka “tā nav plaša apmēra militārā operācija”, bet karavīri Ukrainas teritorijā izvietoti, lai “aizsargātu cilvēkus un novērstu asinsizliešanu”.

Atbildot Krievijas agresijai, Ukrainas parlaments vakar nolēma uz līdzšinējā iekšlietu karaspēka bāzes izveidot Nacionālo gvardi. Tās sastāvā darbotos aptuveni 60 tūkstoši vīru, kuriem būtu uzdevums “aizsargāt pilsoņu, sabiedrības un valsts dzīvību, tiesības, brīvību un likumīgās intereses no noziedzīgiem vai citu veidu prettiesiskiem iebrucējiem”, informē ziņu aģentūra “Interfax”.

Merkele: 
Krieviju sāksim 
uzlūkot kā draudu


Līdzšinējie rietumvalstu diplomātiskie centieni apturēt Krievijas bruņoto agresiju pret Ukrainu nav devuši cerētos rezultātus. Šā iemesla dēļ skarbus vārdus Eiropas Savienībai veltījis Lietuvas premjerministrs Alģirds Butkevičs.­ Viņš paudis vilšanos par ES lielāko dalībvalstu līderu nespēju starptautiskā līmenī sarīkot sarunas krīzes atrisināšanai. Vācijas kanclere Angela Merkele gan brīdinājusi Maskavu, ka to sagaida “plaši” politiskie un ekonomiskie zaudējumi, ja tā atteiksies mainīt savu rīcību pret Ukrainu. Arī ASV solījušas “pretreakciju”, ja Krievija nepārtrauks Krimas okupāciju. “Krievija ir izmantojusi savas kaimiņvalsts Ukrainas vājās vietas, nevis rīkojusies kā sabiedrotā stabilitātes panākšanai,” paziņojusi Vācijas kanclere, uzsverot, ka situācija nav atrisināma militārām metodēm. “Ja Krievija turpinās savu pēdējās nedēļās uzņemto kursu, tā būs ne tikai Ukrainas katastrofa. Mēs to uzlūkosim kā draudu, un tas ne tikai izmainīs Eiropas Savienības attiecības ar Krieviju, bet arī nodarīs Krievijai smagus ekonomiskos un politiskos zaudējumus,” paziņojumā Vācijas parlamentam apgalvoja Merkele. Kaut arī viņa neminēja tieši sankcijas, Vācijas kanclere sacīja, ka ES gatava īstenot pasākumus ar “nopietnu ekonomisko ietekmi”. “Ukrainas teritoriālā vienotība nedrīkst tikt apšaubīta,” sacīja Merkele. Vienlaikus viņa paziņoja, ka Eiropa ir gatava iestāties arī par citām Austrumeiropas valstīm. “Lai tā būtu Moldova vai Gruzija – mēs izrādīsim tām solidaritāti,” norādīja Vācijas kanclere.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Pasaulē notiek ārprātīgas neticamas lietas . Sajūta, ka aiz loga nav 21 gasimts .
  Mazu cilvēku grupējums ar kaujām pārņem valsts iekārtu un lielā Amerikas Savienotās valsts prezidents šādu varu atzīst??? Tā tācu nav Ukrainas visas tautas vēlēta vara, bet kauju rezultātā pārņemta vara.
  Tā pat Krievijas prezidents sajucis prātā. Kā var sešas valsts teritorijā bez kara pieteikuma ievest armiju un saŗikto referendumu . Nu kā tas iespējasm. Tā ir vardarbība kura tiek no lielam diženām vals’tim akceptēta un atzīta. Un tas ir vistrakākais. Vairs jau nevienam tuatas pārstāvim neprasa ko viņš grib.
  ROSSIA TV visas dienas intervē tikai krievus un pašsaprotami, ka krievi būs par pievienošanos krievijai.
  Tā pat pārējās Tv intervē tikai Ukrainas varas pāŗnēmušos kuriem pašsaprotami ir tikai viens viedoklis par iestāšanos eiropas savienībā un nato. Bet kāpēc neintervē cilvēkus ukraiņus kuri dzīvo Kijevā. Kāpec nerāda viņu viedokli ???

 2. Mīkstie – es un ASV

 3. Beidzot Lavrovs publiski atzina visai pasaulei, cik svarīga Krievijai ir Krima! Krievu karavīri ir Krimā
  nevis tādēļ, lai aizsargātu tur savus tautiešus, kā visu laiku tiek bazūnēts saziņas līdzekļos, bet tādēļ, lai nodrošinātu tur KRIEVIJAS ģeopolitiskās intereses (“Krima krieviem ir svarīgāka nekā angļiem Folklendu salas” vai…). To viņš pateica piektdien pēc tikšanās ar Keriju. Tātad tautiešu aizsardzība ir tikai dūmu aizsegs. Bet zinām, ka ģeopolitiskās intereses Krievijai ir arī Baltijā…

 4. Kara nebūs. Būs sankcijas. Un visi būsim šmucē…

 5. Nu tad jau redzēs, cik izlēmīgi ir ASV UN NATO. Militārā un ekonomiskā ziņā potenciāls viņiem ir n reizes lielāks nekā Krievijai, bet Krievijai Putina personā ir liela bravūra un lieliska propaganda. Bet ilgi ar to vien
  braukt nevar un šī poza būs jāmaina. Militāra avantūra Ukrainā būtu pašnāvība pašai Krievijai, cerams, ka
  viņi to saprot.

  • Bīstamākai ir tas, ka Putins ir “mērkaķis ar granātu”, ar pliku dibenu, kam nav ko zaudēt! Aizies pasaule bojā? Ну и что?

 6. Tos ASV lopus ir japadzen !
  ASV juus esat sukataji !!!

  • bērns, nerunā muļķības, bet ja izsakies tad tikai savā vārdā.

  • Acīmredzami neko nesaproti no tur notiekošā. Ne no tā cēloņiem ne no ierobežojumiem, kas kavē pasaules reakciju uz krievu agresiju. Tīri pedagoģiskos nolūkos iesaku palasīt un kaut mazliet izglītoties kopumā ar mērķi novērst savas publikas izgāšanās.

  • Savas “gudrības” vari bārstīt savā “mātuškā”, kur tevi jau gaida sanitāri un balta palāta!

 7. Darbi būs jo kad ačkāriks tikās ar Obamu tad tas apsolīja buša vistas kājas un lieldienu tītarus lai šie varētu paēst un vairāk nekā.Tā ka zēniem kas nevarēs paši tikt galā būs drīz jāmūk uz rietumiem ,tādēļ jau Merkele ir panikā viņa saprot kas notiek bet palīdzēt nevar jo paši būs lielākie cietēji.

 8. Skaņa, smuka skaņa, bet KUR IR DARBI??!

 9. omēr ES gatavotās sankcijas pret Krieviju ir par mīkstu!

  Izskatās ka Rietumvalstis – Merkele un Obama – pieļaus Krimas okupāciju!!

  tāpat kā pieļāva Hitleram okupēt Čehoslovākiju.1938. gadā.

  Diemžēl ES ekonomiskais neokoloniālisms mazajām tautām arī ir postošs (sk. Latvijas “veiksmes stāstu”) , tāpat kā Putina agresīvais imperiālisms!

Draugiem Facebook Twitter Google+