Migranti pie Polijas robežas.
Migranti pie Polijas robežas.
Foto: Kacper Pempel/REUTERS/SCANPIX

Polija izjaukusi vērienīgu migrantu kontrabandas tīklu uz Polijas un Baltkrievijas robežas 0

Polija izjaukusi migrantu kontrabandas tīklu uz Polijas un Baltkrievijas robežas un izvirzījusi apsūdzības 36 cilvēkiem, otrdien paziņoja prokuratūra.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Kontrabandistu tīkls tiek turēts aizdomās par miljoniem eiro nodošanu dažādiem bruņotiem grupējumiem, tai skaitā Libānas kaujinieku grupējumam “Hizbollah”.

Grupējums organizēja irākiešu, sīriešu un palestīniešu nelegālo migrāciju caur Polijas un Baltkrievijas robežu uz Vācijas robežu, atklāja prokuratūra. Apsūdzēto vidū ir poļi, ukraiņi, irākieši un baltkrievi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izmeklēšanu vadīja Eiropas Savienības (ES) Aģentūra tiesu iestāžu sadarbībai krimināllietās “Eurojust”. Tajā piedalījās arī Vācijas un Nīderlandes policija.

Divi kontrabandistu tīkla līderi tiek turēti aizdomās arī par Jemenas, Sīrijas un Irānas migrantu kontrabandu caur Balkāniem.

Izmeklētāji atklāja, ka caur līderu kontrolētajiem kontiem plūdusi kriptovalūta 581 miljona dolāru apmērā, un vismaz 30 miljoni dolāru pārskaitīti uz kontiem, kas saistīti ar “Hizbollah” un palestīniešu grupējumiem, un vairāk nekā 13 miljoni dolāru pakļauti ASV sankcijām, paziņoja Polijas prokuratūra.

Kopš 2021.gada vasaras Baltkrievijas un Polijas robežu šķērsojuši vai mēģinājuši šķērsot tūkstošiem migrantu un bēgļu, galvenokārt no Tuvajiem Austrumiem. Varšava un Rietumi apsūdz Baltkrieviju, ka tā kopā ar savu sabiedroto Krieviju organizē šo pieplūdumu ar mērķi destabilizēt reģionu un Eiropas Savienību (ES).

SAISTĪTIE RAKSTI