Mobilā versija
+14.6°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
29. jūnijs, 2015
Drukāt

“Spārē”, kur pīlēni birst no priedēm. Lauku romantika pie Gulbju ezera

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži”  atpūtas un tūrisma centrs “Spāre” atrodas Talsu novada Ģibuļu pagastā pie Gulbju ezera, kuru vietējie mīļi sauc arī par Gulbīti.

Šeit vienlaikus var svinēt, atpūsties, rīkot seminārus un pārnakšņot labiekārtotos numuriņos 35 cilvēki. Taču visvairāk atpūtas bāzi iecienījušas ģimenes, kas noīrē vienu no četrām viesu mājiņām un apmetas šeit uz vairākām dienām. Ja bērniem gribas izbaudīt lauku romantiku vai arī visiem vienā numuriņā vietas nepietiek, var nakšņot teltī pie namiņa, izmantojot visas iekštelpu ērtības – dušu, tualeti, virtuvi un lietainā laikā arī kamīnu. Tāpēc cena par īri nemainās. Divstāvu namiņš, kas paredzēts septiņiem cilvēkiem, maksā 78 eiro, vienstāva namiņš paredzēts četriem cilvēkiem, maksā 57 eiro. Visa kompleksa īre uz diennakti maksā ap 400 eiro. Telpas jubilejām vai semināriem bez nakšņošanas var izīrēt uz noteiktu laiku, par vienu stundu maksājot 35 eiro.

“Spārē” katrs var atrast sev tīkamu nodarbi. Tā tas arī no
tiekot – lai sagādātu pusdienām svaigu līdaciņu vai līni, tētis ar dēliem dodas ezerā makšķerēt, bet mamma ar savu komadu izlūko labākās ogu vietas. Ezers, kurā ietek tikai avoti, ir tik dzidrs, ka pat dziļākajā vietā redzams tā dibens, bet apkārtnes mežos mellenes un brūklenes – kā bruģis. Ir ģimenes, kas tā arī darot – izmantojot laiku lietderīgi un savārot zapti visai ziemai. Arī sēņu vietas te bagātīgas. Maltīti iespējams gatavot gan virtuvē uz elektrisās plīts, gan uz dzīvas uguns labiekārtotā ugunskura vietā pie ezera. Par malciņu parūpējušies centra saimnieki, arī grils un katliņi ir turpat uz vietas.

Tie, kuriem patīk izlocīt kājas vai arī braukt ar velosipēdu, var doties pārgājienā apkārt ezeram. Vietās, kur tūristu taka krustojas ar citiem celiņiem, lai nesanāktu nomaldīties, izliktas norādes. Otra marķētā taka ved uz Ūdrukalna skatu torni. No 28 metru augstā torņa, kas uzbūvēts 56 metrus augstā kalna galā, paveras gleznains skats uz apkārtnes mežiem – var redzēt arī Stendi, Talsus, Ugāli un visu Usmas ezeru leģendām apvīto Moricsalu ieskaitot. Skatu tornī ir karte, kas palīdz orientēties apkārtnes ainavā. Te arī daudz dzīvnieku un putnu. Mežā ir skolēnu gatavotas barotavas stirnām, kas savulaik tika izvietotas bāzes apkaimē ar domu, lai bērni kopā ar vecākiem, ziemā braucot uz šo pusi, var tās papildināt ar kādu gardumu. Putnu mīļotāji kokos ap ezeru izlikuši būrus gaigalām, bet priežu dobumos ligzdo pīles. Kolīdz pīlēni izšķīlušies, māte tos sauc baroties ezerā un mazajiem nekas cits neatliek kā saņemt drosmi planēt no “balkona”, kas atrodas piecstāvu mājas augstumā, lejā. Viena šāda doba priede, kurā perē pīle, atrodas tieši pretim viesu namiņiem. Ja nu gluži neizdodas notvert mirkli, kad pīlēni birst no priedes zemē, tad novērtēt, cik augstu atrodas ligzda un kāda drosme pīles mazuļiem vajadzīga šādam lēcienam, iespējams jebkurā laikā.

Tiem, kuri vēlas pie Gulbīša svinēt Jāņus, par namiņu rezervāciju jādomā ne vēlāk par Jauno gadu. Savlaicīgi namiņi jārezervē arī Ziemassvētku svinībām, jo šo vietu iecienījuši citzemju tūristi. Viņi saka – te esot laba aura, ko izstaro gan skaistais mežs, gan gaumīgi iekārtotie viesu nami. Nav tālu Kuldīga un Ventspils un arī Kolkas rags, ko ārzemnieki labprāt apmeklē un ir sajūsmā. “Spārē” var uzņemt kemperotājus, tiem izbūvēts speciāls laukums ar dušām un izolētu tualeti, te uzpildīt baterijas var arī elektromobiļi.

J

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+