×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. decembris, 2013
Drukāt

Speciālās kvēlspuldzes. Kur nopirkt? (1)

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Eiropas Savienība savā laikā izdeva direktīvas, kas ierobežo sadzīvē lietojamo kvēlspuldžu ražošanu un tirgošanu.

Jāatgādina, ka gan energoekonomiskajām, gan halogēnajām spuldzēm bija maza jauda, turklāt tās tikai daļēji atspoguļo saules spektru jeb, vienkārši sakot, to gaismas kvalitāte un sniegtais komforts jūtami atpaliek no tradicionālo kvēspuldžu iespējām. Labākus rādītājus sola LED, kas strauji progresē un kļūst lētākas.

Jāpiebilst, ka daudziem speciālistiem, piemēram, rasētājiem, zīmētājiem, kokgriezējiem, ķirurgiem u. c. nepieciešama normāla spēcīga gaisma, kas ļauj strādāt un nepārpūlēt redzi. Kādreiz veikalos bija nopērkamas kvēlspuldzes ar kliedētu baltu matētu gaismu (“opal”), kas lieliski noderēja zīmējot.

Attiecīgas Latvijas institūcijas Eiropas mājienu uztvēra kā vispārēju kvēlspuldžu aizliegumu, tomēr tā bija kārtējā pārcentība, jo direktīvas neattiecās uz speciālajām kvēlspuldzēm. To ražošana speciālām vajadzībām Eiropā saglabājās, un tās “Osram” izpildījumā beidzot arī nopērkamas Latvijas veikalos. Piemēram, celtniecības lielveikalā “Krūza” varēju savām speciālajām vajadzībām – kokgriešanai – iegādāties 100 W “Osram soft white” (Ls 1,98) spuldzi un beidzot varēšu strādāt, nebojājot redzi. Tāpat veikalā nopērkamas arī 100 W, 150 W un 200 W speciālās kvēlspuldzes par apmēram Ls 0,50.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Speciālās kvēlspuldzes beidzot arī nopērkamas Latvijas veikalos; turklāt gandrīz par velti (Ls 1,98) …
    Bravo – līdzīgas REBES līdz šim spēja nodemonstrēt vienīgi aptieķnieki!

Draugiem Facebook Twitter Google+