×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Spēcīgā zemestrīcē Indonēzijā ievainoti cilvēki, nodarīti postījumi (1)

AP/Scanpix/LETAAP/Scanpix/LETA

Indonēzijas vidienē Sulavesi salā pirmdienas vakarā notika spēcīga sekla zemestrīce ar stiprumu 6,8 magnitūdas, kurā ievainoti vismaz trīs cilvēki un nodarīti postījumi dažām ēkām, bet kas nav radījusi cunami draudus.

ASV Ģeoloģiskais dienests paziņoja, ka zemestrīces epicentrs atradās reti apdzīvotā rajonā 79 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Centrālās Sulavesi provinces galvaspilsētas Palu. Tās hipocentrs bija deviņu kilometru dziļumā.

Šī uz sauszemes notikusī zemestrīce nevarēja izraisīt cunami, sacīja Indonēzijas Meteoroloģijas, klimatoloģijas un ģeofizikas aģentūras zinātnieks Imams Faturrahmans.

Nacionālā katastrofu seku atvieglošanas aģentūra ievietoja tviterī fotogrāfijas par postījumiem Poso pilsētā. Vienā no tām bija redzama sagruvusi ēka, bet citā – veikals ar nokritušām precēm uz grīdas.

Poso apkaimes ciemos trīs cilvēki tika hospitalizēti ar ievainojumiem galvā, kā arī bija nodarīti postījumi vairākām baznīcām un dzīvojamēkām.

Meteoroloģijas, klimatoloģijas un ģeofizikas aģentūra reģistrēja 14 seklus pēcgrūdienus ar stiprumu līdz 5,2 magnitūdām.

Indonēzija atrodas tā sauktajā Klusā okeāna “Uguns lokā”, kur tektonisko plātņu berzēšanās dēļ bieži notiek zemestrīces un vulkānu izvirdumi. Spēcīga Indijas okeāna zemestrīce un cunami 2004.gadā prasīja 230 000 cilvēku dzīvības apmēram 10 valstīs, lielākoties Indonēzijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+