×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Sprūdžs: Rīgas dome ar bezmaksas biļetēm ir atvērusi Pandoras lādi

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas dome ar sabiedriskā transporta biļetēm ir atvērusi pandoras lādi – tai būs jāpieņem vai nu nepopulāri lēmumi un kādam jāliedz bez maksas izmantot pilsētas sabiedrisko transportu vai arī šāda iespēja jānodrošina visiem, ceturtdien LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

“Rīgas dome Pandoras lādi ir atvērusi jau sen ar bezmaksas biļetēm. Rīgas domei bija jārēķinās tajā brīdī, kad viņi to sāka, ka eventuāli vai nu būs jāpieņem ļoti nepopulāri lēmumi, kurus, acīmredzot, ir ļoti grūti pieņemt, īpaši tik tuvu vēlēšanām, kādam ierobežojot bezmaksas braukšanas  tiesības, vai arī jābūt gataviem iet visu ceļu un nodrošināt bezmaksas sabiedrisko transportu visā pilsētā,” sacīja Sprūdžs.

Viņš atzina, ka bezmaksas sabiedriskais transports visā pilsētā ir iespējams risinājums  – tā ir pašvaldības kompetence. “Jautājums ir par finansēm – ja viņi redz, ka tas ir tas, kur ir jānovirza rīdzinieku līdzekļi, ja rīdzinieki ir gatavi par šādu risinājumu balsot vēlēšanās, tad, acīmredzot, viss notiek pareizi,” sacīja Sprūdžs.

Runājot par lēmumu apturēt grozījumus Rīgas domes (RD) saistošajos noteikumos, kas paredzēja iespēju īpašu apstākļu gadījumā, piemēram, stipras snigšanas vai masu pasākumu laikā, sabiedrisko transportu autovadītājiem izmantot bez biļetes, Sprūdžs norādīja, ka šis jautājums ir jārisina juridiski pareizi. “Domes kompetence ir noteikt šādus jautājumus savā teritorijā, tajā  pašā laikā tas ir jādara juridiski pareizi – likumīgi,” sacīja ministrs un atgādināja, ka Rīgas dome ir nolēmusi par “puteņa biļetēm” doties uz Satversmes tiesu. “Gaidīsim, kamēr Rīgas dome šo tiesu zaudēs,” sacīja Sprūdžs.

Viņš atzīmēja, ka ir arī otrs risinājums. “[Rīgas mēra Nila] Ušakova un [vicemēra Andra ]Amerika kungi varētu beigt izplatīt nesaprotamus un histēriskus, un tā vietā likt strādāt saviem juristiem, jo mēs jau pirms Jaunā gada norādījām Rīgas domei, kādi ir iespējamie risinājumi, kā to izdarīt likumīgi. Rīgas dome izvēlējās to ignorēt un iet uz šādu te konfrontāciju,” teica Sprūdžs.

Ministrs norādīja, ka šī situācija nav rīdzinieku interesēs, un vienīgais, kas pilsētas domes vadībai ir jādara, ir jāgroza pareizie  saistošie noteikumi un jāizsniedz nulles biļetes.

Jau vēstīts, ka Sprūdžs apturējis grozījumus RD saistošajos noteikumos, kas paredzēja iespēju īpašu apstākļu gadījumā, piemēram, stipras snigšanas vai masu pasākumu laikā, sabiedrisko transportu autovadītājiem izmantot bez biļetes. Lēmums apturēt domes noteikumus pieņemts, jo noteikumi ir pretrunā ar vairākām tiesību aktu normām.

RD grozījumus noteikumos par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu, kas tostarp paredz iespēju šoferiem sabiedrisko transportu stipras snigšanas laikā izmantot bez maksas, veica pērn 18.decembrī.  Grozījumi tika sagatavoti, kad Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”) pagājušā gada decembrī paziņoja, ka no 13.decembra stipras snigšanas laikā autovadītāji Rīgā, uzrādot transportlīdzekļu reģistrācijas apliecību, varēs bez maksas izmantot sabiedrisko transportu. RD paskaidroja, ka šie braukšanas atvieglojumi tiek ieviesti, lai samazinātu satiksmes intensitāti un sastrēgumus stipras snigšanas laikā un atvieglotu ielu uzturēšanas tehnikas darbu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.2
Alūksne +21.1
Daugavpils +23.3
Saldus +24.7
Liepāja +24.8
Jelgava +24.4
Ventspils +15.2
Limbaži +22
Madona +24.1
Rēzekne +22.8
Draugiem Facebook Twitter Google+