Stājies spēkā spriedums, kas paredz piedzīt no valsts Ls 50 000 par labu Talsu traģēdijā cietušajam 0

Kā nepārsūdzēts stājies spēkā Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palātas šā gada 20.janvāra spriedums, ar kuru daļēji apmierināta Sanda Ziemeļa prasība un no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) piedzīta 50 000 latu atlīdzība par Ziemelim nodarīto morālo kaitējumu saistībā ar 1997.gadā notikušo Talsu traģēdiju.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20
Veselam
Psihiatre safabricējusi informāciju pacientes ambulatorajā kartē, lai “uzliktu viņu uzskaitē”: “Es esot lauzusi kāju, un man esot seksuālā disfunkcija” 8
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, Ziemelis ar prasību par sakropļojuma, izķēmojuma, veselībai nodarītā un morālā kaitējuma atlīdzības piedziņu Rīgas apgabaltiesā vērsās 2009.gada 25.februārī. Saskaņā ar pieteikumu notikusī traģēdija prasītājam bija radījusi ievērojamas sekas – fizisku un morālu kaitējumu, kā arī neizdzēšamu negatīvu iespaidu uz visu dzīvi.

Kopumā Ziemelis lūdza tiesu piedzīt no valsts 410 000 latu, no kuriem 150 000 latu veidoja kompensācija par sakropļojumu, 150 000 latu – atlīdzība par morālo kaitējumu, bet 110 000 latu – atlīdzība par veselībai nodarīto kaitējumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izskatot lietu pirmajā instancē, Rīgas apgabaltiesa par labu prasītājam no Latvijas valsts VUGD personā piedzina 50 000 latu atlīdzību par nodarīto kaitējumu veselībai un vēl 50 000 latu atlīdzību par nodarīto morālo kaitējumu, tātad kopā 100 000 latu.

VUGD pārsūdzēja pirmās instances tiesas spriedumu. AT Civillietu tiesu palāta minēto lietu apelācijas kārtībā slēgtā sēdē izskatīja šā gada 17.janvārī. Tā apmierināja Ziemeļa prasību daļā par 50 000 latu morālā kaitējuma atlīdzības piedziņu, bet pārējā daļā prasība tika noraidīta.

Kā pastāstīja Kataja, pilns apelācijas instances tiesas spriedums tika sagatavots 24.janvārī un pēc tam 30 dienu laikā lietas dalībnieki to varēja pārsūdzēt kasācijas kārtībā AT Senātā. Tomēr spriedums šajā laikā netika pārsūdzēts, tāpēc tas stājās likumīgā spēkā.

LETA jau ziņoja, ka 1997.gada 28.jūnijā Talsos Iekšlietu ministrijas rīkotajos svētkos, 19 metru augstumā lūstot un krītot autopacēlāja grozam, dzīvību zaudēja deviņi bērni un vairāki tika ievainoti.

Pacēlājs bija novietots uz automašīnas “Kamaz” bāzes, šoferu uzdevums bija pacelt gaisā bākugunis, kas būtu kā simboliska svētku lāpa. Taču pacēlājs tika izmantots pavisam citiem mērķiem – tā grozā ļāva iekāpt cilvēkiem, un grozs tika pacelts apmēram 30 metru augstumā, lai iekāpušie varētu aplūkot pilsētas panorāmu.

Instrukcija paredzēja, ka grozā drīkst atrasties ne vairāk kā četri pieauguši cilvēki, bet liktenīgajā brīdī tajā atradās 22 cilvēki, no kuriem vairākums bija bērni. Pacēlāja strēle neizturēja slodzi, un cilvēki nokrita uz asfalta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.