Tehnika
Auto un moto

Strauji pieaug bojāgājušo gājēju skaits uz autoceļiem 16

Foto – LETA

Līdz šim šogad avārijās uz Latvijas autoceļiem gājuši bojā 166 cilvēki, kas ir par vienu vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, žurnālistiem piektdien pastāstīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.

Savukārt bojāgājušo gājēju skaits pieaudzis straujāk – šogad gājuši bojā jau 54 gājēji, kas ir par pieciem vairāk nekā pērn.

Viņš norādīja, ka policija atgriezīsies pie pastiprinātas autovadītāju kontroles, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību.

“Valsts policija ir izstrādājusi plānu, kā ko darīt, pastiprinot ceļu satiksmes uzraudzību. Mēs pieņemām lēmumu pastiprināti kontrolēt vispārējo ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu gan no gājēju puses, gan no transporta līdzekļu vadītāju puses. Katrā ziņā ekipāžām ir dots uzdevums nestrādāt stacionāri tikai vienā vietā,” teica Marķitāns un piemetināja, ka policija ir pārliecinājusies, ka tās pārvietošanās pa ielām un maģistrālēm padara autovadītājus uzmanīgākus.

Viņš atzina, ka policijas mērķis nav sodīt, bet gan atgādināt par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, tostarp par atļauto braukšanas ātrumu.

Tāpat viņš pastāstīja, ka pozitīvi vērtējams ir fakts, ka autovadītāji viens otram pamirkšķina, brīdinot par policiju. “Tas, ka autovadītāji viens otram pamirkšķina par policijas klātbūtnes esamību, varbūt ir tīri apsveicami, jo katrs, kurš to pamanīs, noteikti paskatīsies gan uz spidometru, gan pārbaudīs, vai ir drošības josta piesprādzēta, kā arī uzsitīs sev pa kabatu un pārliecināsies, vai ir paņēmis atbilstoši nepieciešamos dokumentus,” sacīja kārtības policijas priekšnieks.

Policija vērtē, ka galvenie iemesli drūmajai statistikai ir autovadītāju pārgalvība, nespēja izvērtēt rīcību konkrētās situācijās, kā arī laika apstākļu faktors. Tāpat Marķitāns uzsvēra, ka līdz ar ziemas iestāšanos arī gājēju redze un dzirde ir pasliktinājusies, jo viņi ir saģērbušies biezāk nekā parasti, kā dēļ pārvietojoties ir kļuvuši neuzmanīgāki.

Policijā norādīja, ka pēdējais traģiskais negadījums notika agrā ceturtdienas rītā uz šosejas Ventspils–Rīga pie pagrieziena uz Ķemeriem. Tur pagaidām nenoskaidrotu apstākļu dēļ notika sadursme starp vieglo un kravas automašīnu. Negadījumā bojā gāja 1966. gadā dzimusi sieviete, vēl divas sievietes nogādātas slimnīcā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka divas smagas avārijas notika arī 11.decembrī. Ap plkst. 16 netālu no Tūjas krustojuma notika frontāla sadursme starp vieglo un kravas automašīnu, kā dēļ gāja bojā 1967.gadā dzimušais vieglās automašīnas vadītājs, slimnīcā nogādāts viens cietušais. Savukārt nepilnas divas stundas vēlāk Siguldas novada Allažu pagastā notika vēl viena divu automašīnu sadursme, notikuma vietā mira 1946. gadā dzimis vīrietis, vēl divi cietušie nogādāti slimnīcā.

LA.lv