Latvijā
Politika

Straujuma: Par demisiju noteicošais vārds ir pašai izglītības ministrei 16


Kultūras ministre Dace Melbārde (no kreisās) un Ministru prezidente Laimdota Straujuma VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē.
Kultūras ministre Dace Melbārde (no kreisās) un Ministru prezidente Laimdota Straujuma VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku noslēguma koncertā Mežaparka Lielajā estrādē.
Foto – LETA

Pēc bērnu masveida ģībšanas ģenerālmēģinājuma laikā Mežaparkā un lēmuma atcelt skolēnu dziesmusvētku gājienu par demisiju noteicošais vārds ir pašai izglītības ministrei, LNT pirmdienas rītā premjeres komentāru pauda viņas preses sekretāre Aiva Rozenberga.

“Šajā gadījumā tas noteicošais vārds tomēr ir pašai izglītības ministrei. Viņa ir tas cilvēks, kas uzņemas par savu darbu atbildību, viņa arī var redzēt, vai viņa var turpināt darbu, vai nē. Tāda kardinālu lēmuma no Ministru prezidentes puses tūlīt atkāpties nekādā ziņā nav bijis. Protams, ir svarīgi izvērtēt gan rūgto, gan pozitīvo pieredzi, tāpēc viņa [valdības vadītāja] arī izplatīja ziņu, ka aicinās ekspertus izvērtēt un nākt ar saviem ieteikumiem nākotnē. Kāds būs izglītības ministres liktenis, tik tiešām ir jāpagaida gan ministres pašas viedoklis, gan viņas tikšanās ar Ministru prezidenti,” norādīja Rozenberga.

Premjere, kura atrodas ārvalstīs, līdz šim ir sazinājusies ar izglītības ministri vairākkārt ar īsziņu palīdzību.

“Premjere saprot, cik ļoti izglītības ministre pārdzīvo par visu šo svētku norisi, par bērnu labsajūtu un veselību. Šobrīd ir jāļauj dienai divām paiet, rūpīgi jāizvērtē svētku norise, vienmēr no katriem svētkiem var gūt kādu mācību nākotnē un tas arī ir jāizdara,” pauda valdības vadītājas preses sekretāre.

Premjere Latvijā atgriežas pirmdien.

Jau ziņots, ka izglītības ministre Mārīte Seile nav pieņēmusi lēmumu par atkāpšanos no amata skolēnu dziesmusvētku dēļ, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” pirmdienas rītā sacīja ministre.

Ministre pavēstīja, ka vispirms par šo tematu runās ar premjeri Laimdota Straujumu (“Vienotība”). Viņa arī uzsvēra, ka viņai nav vienaldzīgs sabiedrības viedoklis, un ka sabiedrībai nav vajadzīgs ministrs, kura uzskati ir pretrunā ar sabiedrības pieprasījumu. Vienlaikus par šo jautājumu sabiedrība sašķēlusies divās frontēs.

“Nē, es neesmu pieņēmusi lēmumu. Šī nav bijusi mana aizvadīto 24 stundu prioritāte. Būtu muļķīgi apgalvot, ka man ir vienalga, ko runā cilvēki, kā jūs minējām, ka bērniem gājiens ir lielākais gada notikums, un es mēģināju šo gājienu izjaukt. Man nav vienalga šie viedokļi. Protams, es apsvēršu dažādas iespējas. Bet es neesmu pieņēmusi lēmumu, tas nedrīkst būt vienkārši emocionāls lēmums, bet es runāšu ar premjeri,” televīzijā teica Seile.

Pirmdien, 13.jūlijā, plkst.12 notiks dziesmusvētku organizatoru preses konference. Amatpersonas informēs par XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rezultātiem.

Saistītie raksti

Preses konferencē piedalīsies izglītības ministre Mārīte Seile, svētku izpilddirektore Agra Bērziņa, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietniece Renāte Pupele, Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns, kā arī deju lieluzveduma “Līdz varavīksnei tikt” mākslinieciskā vadītāja Inga Pulmane un noslēguma koncerta mākslinieciskie vadītāji Edgars Vītols un Gints Ceplenieks.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinājās Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalījās ap 37 890 dalībnieku. Sestdien Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājuma laikā sākās masveida bērnu ģībšana, kā rezultātā tika pārtraukts koncerts un vēlāk naktī pieņemts lēmums atcelt svētku gājienu, lai gan tas notika.

LA.lv