×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. jūnijs, 2014
Drukāt

Straujuma uzdod Streļčenokam ziņot par KNAB darba rezultātiem

KNAB vadītājs Jaroslavs StreļčenoksKNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks

Foto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) piektdien uzdevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājam Jaroslavam Streļčenokam iesniegt ziņojumu par 2014. gada pirmā pusgada darbības rezultātiem, papildus iekļaujot arī biroja personāla politikas jautājumus.

Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota informē, ka ziņojums par biroja darbību, funkciju izpildi, biroja personāla politiku un budžeta līdzekļu izlietojumu 2014. gada pirmajos sešos mēnešos jāiesniedz līdz šā gada 15. jūlijam.

Ziņojumu divu nedēļu laikā izvērtēs Ministru prezidentes uzdevumā izveidotā nozares eksperta darba grupa KNAB darbības un personāla politikas izvērtēšanai Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres Ilzes Pētersones-Godmanes vadībā.

Ekspertu darba grupā darbosies arī Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja vietniece Solveiga Līce, Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Agnis Pormalis un Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks.

Ministru prezidente uzsver, ka komisijas darba lauks būs plašāks, izvērtējot ne tikai KNAB priekšnieka darbību, situāciju un paveikto iestādes personāla politikā, bet arī ilgstošo vadības konfliktu ietekmi uz KNAB darbības rezultatīvajiem radītājiem.

“Ņemot vērā izskanējušās bažas par politisko ietekmi, izvērtējums ir jāveic profesionāļiem no tiesībsargājošām un valsts pārvaldes iestādēm,” norāda Straujuma.

Premjerministre vēl pirmdien žurnālistiem pieļāva, ka Streļčenoka atkārtotas novērtēšanas komisiju varētu vadīt Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis. Tajā varētu darboties arī Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, ziņo LETA.

Straujumas preses sekretāre Džeina Tamuļeviča teica, ka novērtēšanas komisijas izveide būs atkarīga no tā, pie kādiem secinājumiem nonāks Pētersones-Godmanes vadītā darba grupa.

Jau ziņots, ka pērn oktobra beigās jau tika izveidota komisija, kuras uzdevums bija izvērtēt Streļčenoka darbību un tās rezultātus. Par komisijas priekšsēdētāju iecelts Maizītis, bet par locekļiem – toreizējais Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis, Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas virsprokurors Ingemārs Masaļskis, Reiniks un Upīte.

Komisija Streļčenoka darbu novērtēja ar C, kas pielīdzināms novērtējumam – labi. Novērtējums bija par laiku no 2011.gada 17.novembra līdz 2013.gada 4.novembrim.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+