Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Straujuma: valdībai otrdien būs jālemj par Dreimanes atbrīvošanu no amata

Foto - LETAFoto - LETA

Elita Dreimane.

Valdībai otrdien būs jālemj par Valsts kancelejas direktores Elitas Dreimanes atbrīvošanu no amata, jo ģenerālprokurors nemainīja lēmumu par valsts noslēpuma pielaides anulēšanu, pirmdien žurnālistiem apstiprināja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Valdības vadītāja norādīja, ka pagaidām vēl nav tikusies ar Dreimani, tomēr līdz šim viņa atteikusies no iespējamās rotācijas uz citu amatu valsts pārvaldē.

Līdz ar to ministriem otrdien būs jābalso par Dreimanes atbrīvošanu no Valsts kancelejas direktores amata.

Jau vēstīts, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nolēmis, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu anulēt speciālo pielaidi valsts noslēpumam Dreimanei nav pamata mainīt.

Straujuma piektdien paziņojumā medijiem pauda, ka līdz ar ģenerālprokurora paziņojumu Dreimane vairs nevar turpināt darbu.

“Ja viņa pati nevēlēsies aiziet, tad es tiesību aktos noteiktajā kārtībā piedāvāšu viņai rotāciju, bet atteikuma gadījumā šo jautājumu nekavējoties likšu Ministru kabineta dienas kārtībā, kas attiecīgi pieņems lēmumu par Valsts kancelejas direktores atbrīvošanu no ieņemamā amata,” viņa norādīja.

SAB birojs aprīlī Dreimanei anulēja pielaidi valsts noslēpumam. Iepriekš izskanējis, ka tā atņemta saistībā ar informācijas noplūdināšanu no VK.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniKāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+