Sports
Citi sporta veidi

Štrobinders kā vienīgais no Latvijas šķēpmetējiem kvalificējas Eiropas čempionāta finālam0

AP/Scanpix

Latvijas šķēpmetējs Rolands Štrobinders trešdien Berlīnē Eiropas čempionātā vieglatlētikā kvalificējās šķēpa mešanas sacensību finālam, kamēr Gatis Čakšs un Patriks Gailums nepārvarēja kvalifikāciju.

Kvalifikācijas A grupā savā otrajā mēģinājumā Štrobinders šķēpu raidīja 81,93 metru tālumā, kas bija septiņus centimetrus tuvāk nekā fināla kvalifikācijas normatīvs (82,00 metri).

Pirmajā mēģinājumā latvieša mestais šķēps lidoja 76,00 metru tālumā, bet trešajā piegājienā rīks atdūrās pret 78,07 metru atzīmi.

Lai iekļūtu finālā, šķēpmetējiem kvalifikācijā šķēps jāmet 82,00 metru tālumā vai jāiekļūst labāko divpadsmitniekā. Tālāk par 82 metriem meta seši sportisti, bet Štrobinders ar savu rezultātu bija septītais, tādējādi iekļūdams finālā.

Saistītie raksti

Tikmēr Čakšs A kvalifikācijas grupā labākajā mēģinājumā šķēpu meta 78,13 metrus, bet Gailumam B grupā bija par trim centimetriem tuvāks raidījums, kas viņiem deva attiecīgi 13. un 14.vietu 28 sportistu konkurencē.

Lai iekļūtu pirmajā divpadsmitniekā, pietika ar 79,74 metru tālu metienu.

Kvalifikācijā labāko rezultātu uzrādīja sezonas līderis Johanness Feters no Vācijas, kura mestais rīks atdūrās pret 87,39 metru atzīmi.

Fināls norisināsies ceturtdien.

LA.lv