×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

SVF mudina Eiropu “atlaist” grieķu parādu (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Paralēli bēgļu krīzes jautājumu risināšanai finanšu grūtību māktajai Grieķijai joprojām jāīsteno virkne ekonomisko reformu, lai saņemtu kārtējo aizdevuma daļu. Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) tikmēr mudina Eiropu piešķirt būtiskus parāda atvieglojumus Grieķijai.

SVF un Eiropas aizdevējiem ir atšķirīgi viedokļi par Grieķijas finanšu prognozēm un nepieciešamību restrukturizēt parādus. SVF norāda, ka Grieķijas parāds ir kļuvis neilgtspējīgs, jo aizvadītajos gados valstī nav īstenota pietiekami stingra politika, kā arī ir pasliktinājusies iekšzemes makroekonomika un finanšu vide. SVF skatījumā tas Grieķijai un eirozonai sagādās arvien lielākas problēmas, tādēļ Eiropas partneriem būtu jāveic konkrēti pasākumi parāda atvieglošanai jeb daļējai “norakstīšanai”.

Tiek prognozēts, ka Grieķijas valsts parāds tuvāko divu gadu laikā sasniegs augstāko līmeni, veidojot 200 % no IKP. Tomēr Eiropa ar diskusijām par parādu atvieglojumiem nesteidzas, norādot, ka sākotnēji nepieciešama stingrāku fiskālo pasākumu ieviešana. Lai sasniegtu budžeta mērķus un saņemtu kārtējo līdzekļu piešķīrumu no starptautiskās aizdevumu programmas, Grieķijai drīzumā būs jāvieš būtiskas reformas, kas skars pensiju sistēmu, ienākuma nodokli, pievienoto vērtību, kā arī valsts sektora algu izdevumus.

Vienlaikus politiskā situācija valstī saglabājas nestabila. Kreisi orientētā grieķu valdība ir apņēmusies mazināt taupības pasākumu ietekmi, un tai ir tikai neliels pārsvars parlamentā. Šajā laikā, kad paralēli bēgļu krīzes risināšanai valsti sagaida arī jauni finanšu izaicinājumi, Grieķija balansē uz sociālo nemieru robežas.

Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja “Coface” riska novērtējums Grieķijas biznesa videi pašlaik ir “C” jeb “augsts”, un šogad prognozētā valsts IKP izaugsme ir – 0,1%.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Mūsējos arī, lai pievieno Grieķijas norakstāmajiem.

  2. Mūsējos parādus arī, lai pievieno Grieķijas norakstāmajiem.

  3. vai tad pats SVF jau grieķijas parādu sev norakstija? vai cer ka ES savu daļu norakstis un tad grieķi vares viņiem atdot?

Draugiem Facebook Twitter Google+