×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. maijs, 2015
Drukāt

Svinības Uzvaras parkā norit bez starpgadījumiem (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Svinības Uzvaras parkā, Rīgā šodien pagaidām norit bez starpgadījumiem, liecina aģentūras LETA novērojumi un policijas sniegtā informācija.

Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins aģentūrai LETA pastāstīja, ka līdz plkst.12 parkā noformēts tikai viens administratīvā pārkāpuma protokols par nepakļaušanos kārtības sargu norādēm.

Visapkārt uzvaras parkam un tā teritorijā ir daudz dažādu kārtības sargu – gan no privātām apsardzes firmām, ko nolīguši pasākuma organizatori, gan valsts un pašvaldības policisti. Divi policisti ar laivu pirms pasākuma sākuma pārmeklēja arī ūdenskrātuvi pie tā dēvētā Uzvaras pieminekļa.

Kā ziņots, Uzvaras parkā pulcējušies tūkstošiem cilvēku, lai piedalītos pasākumos, kas veltīti Krievijā svinamajai “Uzvaras dienai” un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai, novēroja aģentūra LETA.

Daži pēc ziedu nolikšanas dodas prom, bet viņus nomaina citi cilvēki, kas no sabiedriskā transporta pieturvietām turpina plūst Uzvaras parka virzienā. Starp klātesošajiem ir dažāda vecuma cilvēki, arī ģimenes ar bērniem, kuriem pie apģērba piespraustas Georga lentītes.

Svētku dalībnieki guldītos ziedus pie pieminekļa sakārto organizācijas “9may.lv” pārstāvji. Aktīvi darbojas arī parkā izvietotās kafejnīcas. Starp tām izceļas lauka virtuves auto, pie kura dalībnieki var nogaršot putru.

Parkā valda pacilāta atmosfēra un skan kara laika dziesmas. Ieradies arī kāds akordeonists, kuram blakus novietotā plakātā rakstīts: “Slava uzvarai pār fašismu! 70 gadi. Slava veterāniem! Jūs neesat aizmirsti! Veselību un ilgu mūžu jums! Šī mūzika skan jums par godu.”

Pie sabiedriskā transporta pieturvietām Slokas ielas un Uzvara bulvāra krustojumā, kā ierasts, izvietojušies ziedu tirgotāji, kas piedāvā neļķes, tulpes un narcises.

Aktīvisti parkā dala arī laikrakstu “Russkije dņi”, bet savu laikrakstu izdala arī Latvijas Sociālistiskā partija.

Savukārt privātpersonas Kristapa Kaša pieteiktā izstāde, kurā viņš plānoja skaidrot, ko “patiesībā nozīmē 1945.gada 9.maijs”, Hermaņa un Ojāra Vācieša ielas krustojumā nenotiek, novēroja aģentūra LETA. Aktīvists to vēlējās rīkot Uzvaras parkā, taču ar Rīgas izpilddirektora rīkojumu pasākumam tika mainīta norises vieta, pārvirzot to nostāk no parka.

Kā ziņots, Rīgā šodien norisinās vairāki pasākumi, kas veltīti Krievijā svinamajai “Uzvaras dienai” un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai. Visas dienas garumā tradicionālās svinības par godu nacisma sagrāvei Uzvaras parkā rīko biedrība “9.maijs.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. -vispar,vajag pieminet kritusos,nevis svinet…

  2. Gan jau arī latvieši skries skatīties viņu salūtu. Divkosība, tāpēc jau viņu svēktos vienmēr labs laiks, bet mūsējos draņķīgs.

  3. Domāju gan, kulturali cilveki starp kulturaliem cilvekiem… Nav jau Pentagona-Volstrītas salašņu provokatoru saiets…

Draugiem Facebook Twitter Google+