×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

«Tads Blinda: leģendas sākums»

tads_blinda_7

1861. gadā Lietuva vēl ietilpa Krievijas impērijā, un politiskās intrigas ap dzimtbūšanas atcelšanos pamazām pārvērtās zemnieku nemieros.

 

Par dumpinieku vadoni kļuva nepakļāvīgais kalpu puisis Tads Blinda, kura dzīvi jau tā nokaitētajā situācijā vēl vairāk sarežģī tas, ka viņš ir iemīlējies bagāta zemes īpašnieka meitā. Vai viņam izdosies pretoties cariskajai Krievijai, neatsakoties no savas mīlestības? Tieši šo jautājumu eposā “Tads Blinda: leģendas sākums” apspēlē tā autori, ļaujot vilkt paralēles starp Tadu Blindu un Robinu Hudu. Nepilnu divu stundu garumā filma, kas jau kļuvusi par visu laiku ienesīgāko Lietuvas kinolenti, par romantisko varoni padarījusi Tadu Blindu, turklāt viņš ir varonis, kas jau gadu desmitiem ietekmē lietuviešus. Un, kā uzrāda kases ieņēmumi, vēsturiski romantiskais tēls no pašmāju vēstures ir tieši tas, ko alkst kaimiņzemes kino skatītāji. Galvenajā lomā – 1980. gadā dzimušais lietuviešu dziedātājs un kino debitants Mants Jankavičus, kuram dzied slavas dziesmas par atbilstošo tēlojumu, tāpat kā ainavām un sižetiskajam karkasam, kas pēc būtības varēja tikt uzņemts jebkurā citā valstī, kas pazīst Holivudas smalki izkalkulētos eposu veidošanas principus, taču lietuvieši nu var lepoties ar kases grāvēju, kurā vizuālās, tehniskās un aktiermākslas kvalitātes pārsniedz ierastās klišejas.

Režisors: Donats Ulvids

Lomās: Mants Jankavičus, Agnija Ditkovskite, Tatjana Ļutajeva, Vids Petkevičus, Antans Surna, Jokubs Bareiķis, Mikolass Vildziunas, Antans Surgailis

No 3. februāra “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+