×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. augusts, 2013
Drukāt

Taizemes kultūras dienas “Rīgas Biržā”

Foto - LETAFoto - LETA

Mākslas muzejā “Rīgas Birža” līdz 18.augustam norisinās Taizemes kultūras dienas, caur dažādām mākslas formām atklājot Taizemes kultūras bagātības.

Programmas kodolu veidos Taizemes klasiskās dejas tērpu krāšņa izstāde.
Tautā dēvētās Brīvības un orhideju zemes tūkstošiem gadu senās mākslas un kultūras tradīcijas tiks eksponētas dažādās Latvijas muzejiem līdz šim neraksturīgās formās. Muzeja apmeklētāji tiek aicināti mainīt pasīvā skatītāja lomu un kļūt par aktīvu dalībnieku Taizemes kultūras dienu programmas pasākumos. To mērķis ir veidot izpratni par Taizemes klasiskās dejas tradīcijām un vēsturi, dejā visbiežāk sastopamajiem tēliem, horeogrāfiju un dejas nozīmi kopējā Taizemes kultūras kontekstā.
Taizemes kultūras dienu laikā muzeja Boses zālē izstādīti Taizemes klasiskās dejas tērpi un eposa “Ramajana” galveno varoņu maskas. Ekspozīciju veidos tērpi no četriem Taizemes reģioniem, kas atšķiras gan ar krāsu toņiem, gan ar izmantotajiem rotājumiem.
14.augustā pulksten 16.30 muzejs aicinās uz sarunu “Smaidu zeme Taizeme” ar mākslas vēsturnieci un pieredzējušu ceļotāju Vitu Ozoliņu. Sarunas dalībniekus gaidīs arī kāds garšīgs pārsteigums. Pasākuma mērķauditorija ir pieaugušie un studenti.
Savukārt 15.augustā un 17.augustā pulksten 12 tiks piedāvātas masku darbnīcas bērniem un viņu vecākiem. Muzeja pedagoga vadībā darbnīcas dalībnieki iepazīsies ar izstādē redzamajiem mītiskajiem tēliem un, izvēloties saistošāko no redzētā, darinās sev masku. Atraktīvāko masku autori un radošākie dalībnieki iegūs Taizemes vēstniecības īpaši sagatavotās balvas.
Taizemes kultūras dienu noslēgumā 18.augustā pulksten 12 un 16 muzejā norisināsies Taizemes klasiskās dejas darbnīca. Ikvienam interesentam tiks piedāvāta iespēja nonākt tiešā saskarē ar Taizemes klasiskās dejas tradīcijām, apgūstot to kustības un horeogrāfiju profesionālu dejotāju vadībā. Deju darbnīcu vadīs augstas klases dejotāji no Bunditpatanasilpa Institūta Taizemē. Uz šo sarīkojumu aicināti visu vecuma grupu dejas mīļotāji.
Katra pasākuma ievadā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt izstādi kopā ar tās kuratori Daci Krīgeri un noklausīties viņas stāstījumu par eksotiskiem eksponātiem un to, kā Mākslas muzejs “Rīgas Birža” iepazīst Taizemes kultūru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+