Kultūra
Māksla

Tapusi pastmarka par godu Pēterim Federam0

Publicitātes foto

Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni par godu ievērojamajam latviešu arhitektam un māksliniekam Pēterim Federam (1868–1936), kurš bijis viens no Latvijas Mākslas akadēmijas dibinātājiem, Rīgas Brāļu kapu ansambļa veidotājiem un vairāku Latvijas dzelzceļa staciju projektu autoriem, informē uzņēmumā.

Aploksnes speciālā zīmogošana plānota Pēterdienā, 29. jūlijā, Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā “Origo” no plkst.10 līdz 19.

Jaunā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un uz tās redzams P. Federa portrets, kā arī viņa projektētās Babītes dzelzceļa stacijas 1926. gada fotoattēls un stacijas projekta fragments. Aploksnes un speciālā zīmoga dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

P.Feders dzimis 1868. gada 29. jūlijā Krievijas pilsētā Kazaņā. Bijis tālaika Krievijas impērijas galvaspilsētas Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijas īstenais loceklis un viens no Latvijas Mākslas akadēmijas dibinātājiem. Vadījis Jelgavas pilsētas pārbūves darbus, bijis Rīgas Brāļu kapu arhitektoniski telpiskās organizācijas pamatidejas autors un arhitekts.

Izcilais arhitekts radījis Asaru, Babītes, Bēnes, Dobeles, Gulbenes, Saldus un Siguldas dzelzceļa staciju pasažieru ēku projektus. Ārpus Latvijas darbojies ne tikai Sanktpēterburgā, bet arī Varšavā.

LA.lv