Mobilā versija
0.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
4. februāris, 2016
Drukāt

Teroraktu draudu līmenis Eiropā sasniedzis augstāko līmeni (1)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Teroraktu draudu līmenis Eiropā ir sasniedzis jebkad augstāko līmeni, paziņojušas ASV amatpersonas.

Jaunākās Eiropas un ASV aplēses rāda, ka Eiropā pēc karošanas Sīrijā un Irākā atgriezušies ap 1900 kaujinieku. Aplēses aptver dažus pēdējos gadus kopš pasaules valstu izlūkdienesti sāka izsekot šādu kaujinieku pārvietošanos.

Vairums atgriezušos kaujinieku savulaik pievienojās džihādistu grupējumam “Islāma valsts” un saglabā lojalitāti grupējumam, bet citi zaudējuši ilūzijas un atbēguši atpakaļ uz Eiropu. Tomēr nav skaidrs, cik no atpakaļ atbraukušajiem cilvēkiem plāno sarīkot uzbrukumus Eiropā, sacīja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

“Draudu apmērs ir jebkad augstākais,” sacīja amatpersona, piebilstot, ka iespējamo plānu un draudu izsekošana Eiropā nav mazinājusies kopš novembra uzbrukumiem Parīzē un Jaunā gada brīvdienām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. bet nu būtu jau interesanti uzzināt, kas notiktu, ja tie amerikāņu dienesti nekontrolētu ES politiskās elites darbību…!

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+