Latvijā
Sabiedrība

Tēvs netiek galā ar bērniem: atklāti izstāsta savu dzīvesstāstu3

Ilustratīvs attēls. Foto – Shutterstock

Kāds tēvs Čiekurkalnā izsaucis policiju, lai tiktu galā ar iereibušiem pusaudžiem, no kuriem divi bija viņa bērni. Policijai viņš atklāti izstāstīja savu situāciju, ka bērnus audzina viens, bet īsti ar šo pienākumu galā netiek. Lietas materiāli nosūtīti gan Rīgas bāriņtiesai, gan pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem turpmākam darbam ar ģimeni.

21. februārī neilgi pēc pulksten 11 Rīgas pašvaldības policija devās uz izsaukumu Čiekurkalnā, kur kāds vīrietis, atgriežoties mājās no ārstniecības iestādes, konstatējis savus nepilngadīgos bērnus alkohola reibumā ar pieciem citiem vienaudžiem. Situācijas atrisināšanai vīrietis nolēmis piesaistīt policiju.

Likumsargi, ierodoties norādītajā mājoklī, sastapa izsaucēju un septiņus jauniešus. Vīrietis paskaidroja, ka divi no jauniešiem ir viņa bērni, kuri izturoties nepieņemami. Atgriežoties mājās, sākotnēji viņš neesot ielaists dzīvoklī. Caur durvīm bija dzirdama vairāku jauniešu bļaustīšanās un pudeļu šķindēšana. Pēc ilgstošas dauzīšanas pie durvīm, bērni tomēr tās atvēruši. Dzīvoklī valdīja spēcīgs cigarešu smārds.

Vīrietis atklāja, ka bērnus pirms dažiem gadiem uzņēmis pie sevis, jo māte no viņiem atteikusies. Tomēr līdz šim atvases sagādājušas vien problēmas gan izglītības iestādēs, gan vīrieša jaunajā laulības dzīvē. Kunga sievai pat nācies atrast atsevišķu dzīvokli, jo bērni viņu regulāri pazemojuši. Tāpat atvases regulāri nonākušas policijas redzeslokā saistībā ar dažādiem likumpārkāpumiem. Pateicoties bāriņtiesas sniegtajam atbalstam, ģimenē pastāvošās problēmas jau sākuši šķetināt speciālisti, tomēr kā kungs atklāja- situācijas viena pēc otras atkārtojas. Izsaucējs atzina, ka bērnu necienīgās attieksmes dēļ nevēlas turpināt viņu aprūpi.

Savukārt pusaudži skaidroja, ka ikdienā viņiem regulāri tiekot draudēts gan ar atteikšanos no viņiem, gan arī fizisku izrēķināšanos. Tāpat viņi tiekot vainoti tēva dzīves bojāšanā un saukti par neizdevušiem. Atvases skaidroja, ka, lai gan dzīvo labos apstākļos, normālas attiecības ar tēvu neesot un baidījās palikt kopā ar viņu, lūdzot nošķiršanu. Arī izsaucējs šādu iespēju atbalstīja, skaidrojot, ka pēc policistu aizbraukšanas konflikts varētu saasināties.

Jauniešiem veiktas alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpās. Testu laika noskaidrots, ka trīs jaunieši ir alkohola reibumā, tostarp, arī abi vīriešu bērni – 16 gadus vecā meita un 15 gadus vecais dēls. Skaidrā esošie jaunieši aicināti doties uz savām mājām, savukārt trešo reibumā esošo pusaudzi policisti nogādāja mājās.

Uzsāktas trīs administratīvās lietvedības par atrašanos alkohola reibumā, nesasniedzot pilngadību, kā arī abi izsaucēja bērni nošķirti no ģimenes un nogādāti krīzes centrā.

LA.lv