Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Tiesa noraida NA deputātu prasību pret bijušo EP deputātu Mirski (1)

EP deputāts Aleksandrs Mirskis. Foto - LETAEP deputāts Aleksandrs Mirskis. Foto - LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien noraidīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētāju Gaida Bērziņa un Raivja Dzintara prasību pret bijušo Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Aleksandru Mirski par aizskarošiem izteikumiem.

Kā informēja tiesā, spriedumu var pārsūdzēt kasācijas kārtībā 30 dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības, proti, no šodienas.

Pērn Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments atcēla Rīgas apgabaltiesas spriedumu un nodeva lietu jaunai izskatīšanai. Toreiz apgabaltiesa nolēma uzlikt par pienākumu atbildētājam mēneša laikā pēc sprieduma spēkā stāšanās atsaukt 2011.gada 4.aprīlī EP uzrunā teikto – “Šodien Latvijas parlamentā deputāti (…) nacisti vēlas rīkot referendumu par Krievijas skolu slēgšanu Latvijā” -, atsaukumu ievietojot EP mājaslapā. Tāpat tiesa nosprieda piedzīt no atbildētāja par labu katram no prasītājiem morālo kompensāciju 500 latu (711 eiro) apmērā.

AT toreiz norādīja, ka apgabaltiesas secinājumos “konstatējamas pretrunas un nekonsekvence”.

Jau ziņots, ka politiķu prasība tika celta, jo 2011.gada aprīlī Mirskis no EP tribīnes VL-TB/LNNK deputātus, kuri organizēja parakstu vākšanu par izglītību valsts valodā, esot nosaucis par fašistiem.

Iepriekš, kad pirmās instances tiesa uzklausīja abas strīdā iesaistītās puses, Mirska advokāts Ainārs Leičenko vairākkārt norādīja, ka EP deputātam ir tiesības izteikt savas domas un Eiropas Savienības (ES) likumdošana liedz vajāt eiroparlamentārieti par izteikto viedokli, kas varot tikt interpretēts kā spiediens uz ES amatpersonu.

“Nekādā gadījumā es neatsaukšu savu 2011.gada 4.aprīļa runu un, vēl jo vairāk, nemainīšu savu viedokli attiecībā uz politiķiem, kuri Latvijas teritorijā slavina nacistu vērtības. Es arī turpmāk aizstāvēšu vēsturisko patiesību un savu vēlētāju tiesības ar visām iespējamām likumiskām metodēm,” tolaik uzsvēra Mirskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko tad citu no padomiešu tiesnešiem varēja sagaidīt?

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotībuDeputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+