×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. decembris, 2012
Drukāt

Tiesās vīrieti par ceļu policista iekaustīšanu un apvainošanu

Foto-LETAFoto-LETA

Aizkraukles rajona tiesa pirmdien, 17.decembrī, skatīs krimināllietu par pretošanos Aizkraukles ceļu policistam un viņa apvainošanu, aģentūra BNS uzzināja tiesā. Viens no konflikta iemesliem bija valoda.

Prokurora Pāvela Sondora uzrādītajā apsūdzībā vīrietis apsūdzēts pēc trim Krimināllikuma pantiem ‒ par huligānismu, pretošanos varas pārstāvim un neslavas celšanu.

Saskaņā ar apsūdzību policists Aizkraukles novadā par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu apturējis automašīnu. Kamēr rakstīts protokols, automašīnā sēdošais pasažieris, huligānisku motīvu vadīts, iejaucies policista un vadītāja sarunā, traucējot likumsargam pildīt savus dienesta pienākumus.

Turpinot huligāniskas darbības, apsūdzētais izkāpis no automašīnas un turpinājis agresīvi uzvesties, līdz policists bija spiests telefoniski izsaukt papildspēkus.

Lai arī apsūdzētais izlicies, ka nepārvalda latviešu valodu un runājis krievu valodā, prokurors uzskata, ka ar lietas materiāliem pierādīts, ka apsūdzētais pārvalda latviešu valodu. Saskaņā ar apsūdzību policistam agresīvā pasažiera savaldīšanā nodarīti miesas bojājumi.

Apsūdzētais savu vainu neatzīst.

Šis gadījums izraisīja plašu sabiedrības ievērību, jo pasažieris notikušo bija uzfilmējis un videomateriāls ikvienam bija aplūkojams internetā.

Videomateriālā redzams, ka spēkrata pasažieris policistam nepārtraukti spalgā balsī atgādināja, ka viņš nesaprot latviski, un lika likumsargam runāt krieviski. Arī šoferis sacīja, ka neprotot latviski. Policists pieprasījis personu apliecinošu dokumentu, taču pasažieris turpināja malt, ka viņš nesaprot latviski un lai policists runājot krieviski.

Policists atgādināja, ka latviešu valodu vajagot iemācīties, ja reiz dzīvojot šajā valstī, savukārt šoferim viņš norādīja, ka tulku nav pienākums nodrošināt, jo šoferis nav ārvalstnieks.

Pēc šādas sarunas policists devās uz savu automašīnu, bet filmētājs viņam sekoja. Uz to policists reaģēja ar vēl vienu lūgumu uzrādīt personu apliecinošo dokumentu. Pasažieris arī tad turpināja paziņot, ka neko nesaprotot, un prasīja runāt krieviski. Policists centās treniņbiksēs tērpto pasažieri aizturēt, notika grūstīšanās, kuras laikā policistam pat tika iesists pa degunu.

Šī ir viena no lietām, kuru nolaupīja no prokuratūras seifa Jelgavā. Lieta gan vēlāk tika atjaunota.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+