×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

TIEŠRAIDE: Kad beidzot ieviesīs noziedznieku uzraudzības aproces?

elektroniska_uzraudziba

Piektdien plkst.11 Tieslietu ministrijas (TM) un Valsts probācijas dienesta (VPD) preses konferencē amatpersonas informē par elektroniskās uzraudzības sistēmas ieviešanas gaitu un tās pirmajiem rezultātiem.

Ministru kabinets jau 2014. gada 1. jūlijā apstiprināja grozījumus virknē likumu, ar ko plānots ieviest elektronisko uzraudzības sistēmu, ko varēs piemērot notiesāto nosacītas pirmstermiņa atbrīvošanas no soda gadījumā. Grozījumi izstrādāti Krimināllikumā, Kriminālprocesa likumā, Valsts probācijas dienesta likumā un Latvijas Sodu izpildes kodeksā.

Kā teikts grozījumos, elektroniskā uzraudzība ir intensīvas kontroles pasākumi, ko nosaka tiesa ar mērķi ierobežot notiesātā brīvu pārvietošanos. Lai īstenotu, elektronisko uzraudzību, notiesātā ķermenim piestiprinās elektronisku ierīci, kas ļauj kontrolēt viņa atrašanos noteiktā vietā un laikā.

Tiesa elektronisko uzraudzību varēs noteikt uz laiku no viena līdz 12 mēnešiem, portālu “LA.lv” informēja Tieslietu ministrijā.

Šobrīd personas, kuras nosacīti pirms termiņa atbrīvotas no ieslodzījuma, uzrauga Valsts probācijas dienests, un ar šiem notiesātajiem tiek aktīvi strādāts. Lai nodrošinātu, ka notiesātie daļu no piemērotā soda izcieš sabiedrībā stingrā uzraudzībā, nepieciešams reformēt nosacītās pirmstermiņa atbrīvošanas sistēmu un radīt iespējas notiesātajiem ar zemu un vidēju risku sabiedrībai tikt atbrīvotiem no soda izciešanas pirms termiņa ātrāk, radot sistēmu, kurā notiesātais daļu no soda izcieš ieslodzījuma vietā, bet daļu soda – sabiedrībā.

Elektroniskā uzraudzība ļauj atbrīvot ieslodzīto no ieslodzījuma vietas, kad tas sasniedz noteiktus resocializācijas rezultātus, tādējādi, notiesātais var tikt integrēts sabiedrībā un iesaistīts ikdienas aktivitātēs, nodrošinot kontroli pār tā uzvedību. Tas arī ļauj izveidot kontrolētu bijušo ieslodzīto iekļaušanos sabiedrībā, paredzot iespēju valsts institūcijām sniegt personai vajadzīgo palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+