×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

“Šlāgeraptaujas” debitante Tonija Dombrovska: “Man tik ļoti patīk dziedāt!” (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ir sākusies balsošana “Latvijas šlāgeraptaujas” ziemas posmam ar jaunām dziesmām un izpildītājiem. Sava veida debija aptaujā ir dziedātājai Tonijai Dombrovskai, kas klausītāju vērtējumam nodevusi pašas komponēto dziesmu “Es tevi šonakt uzlūdzu uz deju”.

Kāpēc sava veida debija? Pavasarī Tonija duetā ar Egonu Pičneru aptaujā dziedāja dziesmu “Par tām dienām”, tagad spilgtā, temperamentīgā un harizmātiskā dziedātāja aptaujā atgriežas ar pašas rakstīto dziesmu. Kā saka pati Tonija, tas ir liktenis, kas viņu atgriezis uz skatuves. Pavasarī Egons uzmeklēja viņu, jo viņa pirms daudziem gadiem rakstītā dziesma bija kā radīta Tonijai, bet tagad abas Tonijas meitas aizsūtīja mammas sarakstīto dziesmu uz aptauju.

“Visu laiku zināju, ka es dziedāšu. Zemapziņā to ļoti gribēju. Paldies Dieviņam, viņš man devis balsi un vēl daudz ko citu,” teic Tonija. Viņas pirmā skolotāja bija vecmāmiņa un pirmā skatuve – sētsvidus. “Cik sevi atceros, es dziedu. Vecmāmiņa iemācīja gan tautasdziesmas, gan kā īsta katoliete no Latgales – baznīcas dziesmas. Tētis spēlēja akordeonu. Mūzika manī ir no ģimenes. Jau tad sapratu, ka jāstāv augstāk un jādzied,” smaidot saka Tonija.

Mācoties Skrīveros, viņu pamanīja mūzikas skolotājs Māris Anerauts, kas skolā nodibināja savu ansambli, kurā klavieres spēlēja Tonija, jo viņa mācījās arī Stučkas bērnu mūzikas skolā. “Anerauts mani ievadīja mūzikā, lika spēlēt korim pavadījumu. Tajā laikā mūsu ansamblī spēlēja arī Armands Alksnis no grupas “Credo”. Tas bija foršs laiks. Bet visu laiku arī pašai gribējās dziedāt,” nosaka Tonija. Kas tad bija tas nozīmīgākais pagrieziena punkts viņai kā dziedātājai? “Pirmā uzstāšanās ar skolas ansambli 9. klasē. M. Anerauts skolā rīkoja dziedātāju konkursu, kurā mūsu ansamblis spēlēja pavadījumu. 9. klasē viņš piedāvāja arī man pašai dziedāt. Atceros, ka tolaik dziedāju čehu dziesmu “Iveta”. Pēc dziesmas zālē bija aplausi un gaviles. Tas bija ļoti nozīmīgs pagrieziena punkts man kā dziedātājai,” smaidot teic Tonija.

Tonija pēc mūzikas skolas turpināja mācības Mediņos, bet pēc tam iestājās arī Konservatorijā Dzintara Kļaviņa eksperimentālajā džeza nodaļā. Tajā laikā viņa dziedāja džeza bigbendā. “Bija laiks, kad strādāju restorānā “Rīga”. Dziedāju katru vakaru. Tajā laikā varēju izdziedāt visas dziesmas, ko vien vēlējos,” atklāj Tonija. Jau 18 gadu vecumā Tonija dziedāja Radio korī. Atceroties tos laikus, Tonija smaidot teic: “Ja braucu ar skolas kori, tad vienmēr dziedājām arī autobusā, kad nokļuvu profesionālajā Radio korī, tad man bija tāds brīnums un pārsteigums, ka, braucot autobusā, viņi nedzied, ir pilnīgs klusums.”

Kad vaicāju Tonijai, vai viņai ir kāds nepiepildīts sapnis, ko noteikti vēlas piepildīt, varbūt kāds komponists, kas tieši viņai uzrakstītu dziesmu, viņa domīgi nosaka: “Es priecāšos, ja kāds man uzrakstīs dziesmu… Runājot par sapņiem, viens liels sapnis man piepildījās orķestra “Horizonts” 60 gadu jubilejas koncertā. Maestro R. Pauls pie klavierēm, 40 vīri aiz muguras, un es izpildu Maestro dziesmu. Sapņi piepildās, es biju uz vienas skatuves ar Maestro.”

Šlāgeraptauja ir Tonijas atgriešanās uz lielās skatuves, jo arī viņu skāra pārmaiņu laiks. “15 gadus strādāju Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvajā vadībā, bet paralēli visu laiku dziedāju baznīcā. Visu mūžu esmu ar mūziku,” teic Tonija un uzskaita: “Es vadu Trīsvienības baznīcas kori. Ilgus gadus darbojos folkloras kopā “Artava”. Tad liktenīgi satiku savu studiju biedru Jāni Radziņu un sāku darboties viņa mūzikas studijā “Grieži”, kur mazliet privāti mācīju dziedāt. Kad meitas devās studijās uz ārzemēm, sevī atklāju arī komponistes dotības. Sarakstīju savu pirmo dziesmu “Samīļo mani ar tāluma rokām”, jo tajā laikā ļoti skumu pēc savām meitām. Šī dziesma ir veltījums visiem, kas tālu no mājām. Tagad priecājos, ka man bijusi iespēja iepazīties ar jauno, sirsnīgo dzejnieci Aiju Celmu un man jau ir otrā dziesma, ko var novērtēt visi aptaujas klausītāji. Nenoliedzami televīzijai ir spēks, tagad mani atpazīst, bet arī pirms aptaujas es visu laiku esmu dziedājusi jubilejās, kāzās un bērēs. Esmu latgaliete, un man tik ļoti patīk dziedāt!”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Bet kāpēc “Jumprava” nav pieminēta?

  2. Bravo! Tonija malacis! Prieks!

  3. Tonija Dombrovska ir sexīgākā dziedātāja Latvijā!

  4. Laukos vienmēr labāk.

  5. Tas patiesi bija kolosāls laiks A.Upīša vidusskolā, kad mūziku mācija Mārsis Anerauds, bet mākslas vēsturi Edīte Aneraude! Paldies Tonijai (Antonijai Breidakai), ka atgādināja par šiem skaistajiem brīžiem skolā!
    Lai Tonijai veics konkursā – skrīverieši ar tevi!

  6. Māris Anerauds..

Draugiem Facebook Twitter Google+