×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Top Aeronautikas institūts

aviacija_4

Lai nodrošinātu aviācijas izglītības un pētniecības starptautisko konkurētspēju un koncentrētu resursus, Rīgas Tehniskajā universitātē nolemts izveidot Aeronautikas institūtu.

 

Tas tiks veidots, apvienojot Transporta un mašīnzinību fakultātes Aviācijas institūtu un Transportmašīnu tehnoloģiju institūtu.

Latvijas un pasaules darba tirgū palielinājies pieprasījums pēc kvalificētiem un starptautiskajiem standartiem atbilstoši sagatavotiem aviācijas transporta inženieriem. RTU cer izveidot Rīgā nozīmīgu Eiropas līmeņa reģionālo aviācijas izglītības un pētniecības centru.

Jaunizveidotais Aeronautikas institūts turpinās abu apvienoto institūtu studiju programmu – “Aviācijas transports” un “Transporta sistēmu inženierija”– īstenošanu. Nākotnē studiju programmas iecerēts uzlabot, piesaistot tām kompetentākos RTU mācībspēkus. Vairākas apgūstamās specialitātes paredzēts sertificēt atbilstoši starptautiskajām prasībām, kā arī modernizēt mācību tehnisko bāzi. Iecerēts vairāk piesaistīt arī aviācijas studentus no ārzemēm, kā arī attīstīt starptautisko zinātnisko sadarbību.

Nākotnē jaunizveidotā Aeronautikas institūta studentiem RTU piedāvās arī jaunas studiju programmas, kuru absolventi varētu būt plaši pieprasīti darba tirgū: gan kā pētnieki, gan kā inženieri konstruktori lidaparātu un aviācijas sistēmu ražošanas uzņēmumos. Iecerēts apmācīt arī gaisa kuģu ekspluatācijas inženierus, gaisa loģistikas speciālistus, kā arī inženierus, kuri varētu strādāt aviācijas remonta uzņēmumos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+