×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Top izrāde “Pārmaiņu pārbaude”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

8. novembrī notiks pirmizrāde “Pārmaiņu pārbaude”, kas atklās Latvijas Jaunā teātra institūta rīkoto ideju festivālu “Māksla un ekonomika”. Izrādi veido dramaturgs Jānis Balodis, režisors Kārlis Krūmiņš, scenogrāfe Sintija Jēkabsone, aktrise Anta Aizupe un operators Dainis Juraga.

Izrādes radošā komanda piecu cilvēku sastāvā šī gada augustā atstāja Rīgā naudu un kredītkartes un devās uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur desmit dienas centās izdzīvot, mainot mākslu pret pārtiku un citām pirmās nepieciešamības precēm.

Eksperimenta mērķis bija īslaicīgi simulēt finanšu apokalipses situāciju jeb brīdi, kad naudai pēkšņi pazustu tās vērtība. Visticamāk, tad pilsētās strauji beigtos pārtikas krājumi, un cilvēki dotos pie tiem, kas laukos paši audzē pārtiku.

Izrādē “Pārmaiņu pārbaude” būs gan ieskats tajā, kas piedzīvots desmit dienās Dzelzavā, gan arī atbildes meklējumi uz jautājumiem: “Kāpēc pastāv reāla iespējamība piedzīvot finanšu, ekoloģisko un sociālo apokalipsi? Ko darīt, lai to novērstu? Kā dzīvot dabai draudzīgāk un vai tāds dzīvesveids tomēr nav pārāk nogurdinošs? Varbūt ir “jādzīvo nost” katra diena kā pēdējā un parītdienas problēmas lai paliek parītdienas cilvēkiem?”

“Pārmaiņu pārbaude” ir stāsts par parītdienu šodien. Par pārmaiņām pasaulē, kuras notiek un notiks. Par klimata pārmaiņām. Par sociālekonomiskajām pārmaiņām – nevienlīdzības palielināšanos starp bagātajiem un nabadzīgajiem. Par pārmaiņām, kuras neprasīs atļauju notikt, un ietekmēs visus. Par pārmaiņām, uz kuru fona viens cilvēks ir niecīgs un vājš, tomēr viņam ir iespēja izdarīt izvēli izvēli un sākt patērēt mazāk, apzinoties planētas resursu ierobežotību. Par spēju vai nespēju vienoties visiem kopīgi par nepieciešamajām pārmaiņām, kuras veicinātu ilgtspējīgāku eksistenci uz planētas Zeme.

Pēc ideju festivāla “Māksla un ekonomika” izrāde “Pārmaiņu pārbaude” tiks iekļauta Dirty Deal Teatro repertuārā izrāžu ciklā “Okupē Rīgu”. Šī cikla ietvaros jau tapusi izrāde “Nacionālais attīstības plāns”, kas nominēts Spēlmaņu Nakts balvai kā gada latviešu autora iestudējums. Izrāžu cikls “Okupē Rīgu” ir nosaukts atsaucoties uz akciju Occupy Wall Street Ņujorkā, pēc kā aizsākās Occupy kustība visā pasaulē. Kustības mērķis ir cīņa pret korupciju un ekonomisko interešu ietekmi politikā un cīņa par sociālo un ekonomisko vienlīdzību. Šo izrāžu mērķis ir diskusija par šo problēmu esamību vai neesamību Rīgā un Latvijā.

Izrāde “Pārmaiņu pārbaude” top kā viens no Eiropas skatuves mākslas organizāciju sadarbības platformas “IMAGINE 2020: Māksla un klimata pārmaiņas” projektiem.

Vairāk informācijas www.dirtydeal.lv/teatro, www.theatre.lv un www.draugiem.lv/Dirty-Deal-Teatro

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+