×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. septembris, 2014
Drukāt

Traģēdija Mārupē: “BMW” pirms avarēšanas un sadegšanas traucies ar lielu ātrumu (2)

Foto: Valsts policijaFoto: Valsts policija

Valsts policija (VP) par naktī uz piektdienu Mārupes pagastā notikušo traģisko avāriju, kur dzīvību zaudēja spēkrata vadītājs, ir sākusi kriminālprocesu, kurā tiks skaidroti negadījuma iemesli. Taču šobrīd ir skaidri zināms, ka bija pārsniegts atļautais braukšanas ātrums, informē Valsts policijas (VP) pārstāvis Toms Sadovskis.

Policijas pārstāvis klāsta, ka naktī uz piektdienu neilgi pēc plkst 2.00 uz autoceļa Peles – Jaunmārupe notika traģisks negadījums, kurā bojā gāja automašīnas “BMW” vadītājs. Negadījuma sekas gan varēja būt vēl traģiskākas, jo automašīnā, pirms to pilnībā pārņēma liesmas, bija arī divi pasažieri.

Izmeklēšanā pagaidām noskaidrots, ka, braucot pa autoceļu Peles – Jaunmārupe, kāds automašīnas “Volvo” vadītājs pamanīja, kā viņam lielā ātrumā garām pabrauc automašīna “BMW 750”. Auto ātrums bija tik liels, ka jau pēc dažām sekundēm tā pazuda no redzesloka. Vēl dažas sekundes vēlāk “Volvo” vadītājs to pamanīja ceļa vidū, no automašīnas motora pārsega vēlās ārā dūmu mutuļi.

Redzot notikušo, “Volvo” vadītājs uzreiz zvanīja operatīvajiem dienestiem, bet viņam blakus esošais pasažieris metās glābt negadījumā cietušos. “BMW” vadītājs neizrādīja dzīvības pazīmes un viņu glābējam neizdevās izvilkt no auto, jo viņš bija iespiests. Pirmo no automašīnas izdevās izvilkt 20 gadus veco meiteni, kura bija bezsamaņā un neizrādīja dzīvības pazīmes. “Volvo” pasažieris uzreiz sāka jaunieti elpināt un viņam ātri izdevies cietušo atdzīvināt.

Sekundi vēlāk “Volvo” pasažieris kopā ar tā vadītāju ķērās klāt pie otra pasažiera glābšanas, kurš bija pie samaņas, taču bija guvis nopietnus savainojumus un saviem spēkiem nevarēja izkļūt no automašīnas. Kad otru pasažieri bija izdevies izglābt, automašīnu liesmas bija pārņēmušas tik lielā mērā, ka glābšanu turpināt vairs nebija iespējams.

Lai noskaidrotu negadījuma apstākļus, VP ir uzsākts kriminālprocess. Pagaidām zināms, ka “BMW” vadītājs nobraucis no ceļa, ietriecies kokā un no trieciena izlidojis atpakaļ uz braucamās daļas. Precīzi negadījuma apstākļi un iemesli tiks noskaidroti izmeklēšanā, taču šobrīd ir skaidri zināms, ka bija pārsniegts atļautais braukšanas ātrums, norāda policijā.

VP pateicas abiem drošsirdīgajiem glābējiem un lems par iespēju abus vīriešus apbalvot. Viens no viņiem ir Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dižkareivis, vēstīja BNS.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ka vienmer atrums un nedod dievs alkahols,bet cietusi nevainigi cilveki. Paldies vel palikusajiem latviesiem kuri nepalika mala stavot noskatoties uz tragediju,bet metas paluga vel qpdraudot sevi un nav starpuba kadu amatu vins ienem nbs dizkareivis vai celtnieks,bet vienkars pilsonis kuram ir cilveciskais faktors.

  2. …BMW kultūra Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+