×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. decembris, 2013
Drukāt

Traģēdija Zolitūdē: cietušo radinieki plēšas par pabalstiem; bērnam uzrodas vairāki tēvi (11)

Foto-LETAFoto-LETA

u.

Pēc Zolitūdes traģēdijas parādījušās negaidītas problēmas kompensāciju, pabalstu un ziedojumu izmaksām upuru tuviniekiem un cietušajiem – savā starpā sākuši plēsties radinieki, aktivizējušies arī krāpnieki, piemēram, bērnam uzradušies pat divi vai trīs tēvi, svētdien ziņoja LNT raidījums “Top 10”.

Rīgas domes pabalstu bojāgājušo tuviniekiem 10 000 latu apmērā sāks izmaksāt pirms Ziemassvētkiem, jo lielā naudas summa pievilinot krāpniekus, savukārt daži radinieki, atnākot uz sociālo dienestu, pat cīnās savā starpā.

Dažiem bērniem, kuriem tagad pienākas nauda, pēkšņi uzrodas tēvi, dažreiz pat divi vai trīs, vēstīja raidījums. Nesen domē saņemts juridiski noformēts lūgums veikt paternitātes ekspertīzi vienam no bojā gājušajiem – kādai sievietei, izpētot mirušo sarakstu, radušās aizdomas, ka viens no bojā gājušajiem varētu būt viņas bērna tēvs.

Domes Labklājības departaments bija spiests uzlikt griestus 1000 latu apmērā bēru pabalstam pēc tam, kad viena cilvēka apbērēšanai pasūtīti 18 vainagi un visdārgākais ozolkoka zārks.

Savukārt 40 latu ārkārtas pabalstu izmaksu apstādināja, kad ieradās kāds cilvēks, kuram par šo naudu vajadzēja ķīmiskajā tīrītavā iztīrīt 21.novembrī “Maximā” sasmērētas drēbes.

Nākamnedēļ Rīgas domes Sociālo lietu komitejas paspārnē tiks izveidota speciāla komisija, kas vērtēs 10 000 latu pabalsta izmaksu bojāgājušo tuviniekiem, ziņoja LNT.

“Piedalīsies gan departamenta pārstāvji, gan sociāla dienesta darbinieki, Rīgas domes pārstāvji, juristi, Rīgas bāriņtiesa, kas izvērtēs individuāli katru gadījumu. Jo pamatā mums ir, ja godīgi, juridiski kāzusi,” skaidroja Labklājības departamenta vadītāja Irēna Kondrāte.

Drošības sietu bija spiests ieviest arī fonds “Ziedot.lv”, kas viens no pirmajiem sāka izmaksāt 4500 latu lielus pabalstus. Kā norāda organizācijas pārstāji, lielākā daļa krāpnieku tikai zvana, bet pēc tam, kad uzzina, kādi dokumenti ir nepieciešami, vairs netraucē. Tomēr nesen birojā personīgi ieradās divi it kā tēvi.

Arī valsts maksās kompensācijas – 10 000 latu bojāgājušo tuviniekiem un 5000 latu cietušajiem. Nākamnedēļ Labklājības ministrijai ieplānotas konsultācijas ar Rīgas domes Labklājības departamentu.

Kā ziņots, 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Starp bojāgājušajiem bija arī trīs ugunsdzēsēji, kuri piedalījās glābšanas darbos.

Zolitūdes traģēdija kļuva par lielāko nelaimi Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Zolitūdes traģēdijas sakarā iesaku majas lapā .. Paula Stelpa rakstu ”Zolitūde. Veļu mielasts.”

 2. Nodokļu maksātājs Atbildēt

  Zolitūdes traģēdijas cēloņiem ir konkrēti vārdi un uzvārdi. Kāpēc no manas nodokļu naudas Ušakovs un Dombrovskis maksā pabalstus? Arestējiet maximas un būvnieku kontus, un ņemiet no tiem!

 3. To ar cilvēkiem dara nevis nauda, bet naudas trūkums. Nabadzībā tikumi nezeļ.

 4. Viss notiek kā riktīgā,mežonīgā kapitālismā pieņemts iedzīvoties uz citu cilvēku nelaimi.Šis iedzīvošanās veids pilnībā pārņēmis dažādu sociālo slāņu un arī politiķu prātus,kas uz nelaimes drupām ceļ gan savus reitingus un dibinās jaunas partijas,bet advokāti ,sajutuši asins un naudas garšu kā hiēnas metas metas virsū laupījumam ,protams likuma robežās.

 5. …..bet, ja nu tam cietušajam tās bija pēdējās rudens drēbes.. ar asinīm un dubļiem nosmērētas, tad jau ķīmiskā tīrītava ir nepieciešama….un tas viss maksā dārgi

 6. redz’, ko nauda dara ar cilvēkiem… kamēr citi jūt līdzi bojāgājušo tuviniekiem, cietušajiem, tikmēr radi savā starpā ir paspējuši “mantu jau vairrāk kārt’ sadalīt”… riebīgi, pretīgi. un tieši tāpēc es visu laiku atgādinu – PIETIEK TO ZOLITŪDES TRAĢĒDIJU (kas tiešām tāda bija) TIK DIKTI IZCELT UN PAR TO ATGĀDINĀT!!! tā tikai cilvēki arvien necilvēcīgāki paliek… riebīgi, pretīgi…
  ne jau atbalstu naudas veidā viņiem vajag, bet gan pamatigu smadzeņu skalošanu…
  un par tiem miljonāriem – mēs ar vīru tiesi to pašu vakar runājām…

 7. Tiklīdz sāka birt ziedojumi un valstiski solījumi pabalstīt cietušos, uzreiz šī doma likās galīgi garām. Nu kā var cilvēkiem tik bezgalīgi un nesavtīgi grūst iekšā naudu? Jūs parēķiniet ar vēsu prātu, cik katrs no viņiem saņems? Kad tiks sasummēts viss kopā – gan valsts piešķirtais, gan domes iedotais, gan līdzcilvēku naivi saziedotais, tad vēl tiesu prāvas par miljoniem… Jūs ko???? Gribat, lai no šīs nelaimes daži par miljonāriem paliek? Kāpēc? Kā vārdā? Kāpēc vispār valstij ir jāmaksā viņiem??? Ar ko nabaga skolotāji, sētnieki u.c. strādnieki, kas maksā nodokļus, ir noziegušies pret Zolitūdē cietušajiem?
  Ziniet visam ir robežas. Bet nu šādu alkatību nebiju redzējusi!!!!
  Tas pats ar Talsu traģēdijā cietušajiem, nu tik kāš nabaga valsti ar simtiem tūkstošiem.
  BEZKAUNĪBA!

 8. Ne jau nauda, bet gan mantkārība iznīcinās cilvēkus.

 9. Nu, ja tas ir tiesa, kas sheit tiek rakstiits, tad ir jautaajums vai nauda ir iistaa paliidziiba, kas vieno radus nelaimee ? Prasas peec dziljaakas maaciibas un skaidroshanas no piemeram jura Rubenja, Janja Vanaga, vai Stankevicha skaidrojumiem, kaapeec taa notiek un vai nauda ir patiesaa nepiecieshmamaa paliidziiba???

Draugiem Facebook Twitter Google+