×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
29. janvāris, 2017
Drukāt

Tramps būvēs mūri uz robežas ar Meksiku (1)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Meksikāņu bērni rotaļājas pie jaunuzcelta mūra posma Meksikas un ASV pierobežā pie Sjudadhuaresas pilsētas.

ASV prezidents Donalds Tramps parakstījis rīkojumu par mūra būvniecību uz robežas ar Meksiku, solot, ka būvniecība sāksies tuvāko mēnešu laikā.

 

Par mūri prasa maksāt Meksikai

“Rīkojums ļaus uz dienvidu robežas būvēt lielu fizisku barjeru,” paziņojis Baltā nama preses sekretārs Šons Spaisers. Prezidenta rīkojums paredz palielināt finansējumu robežas apsargiem, kā arī paplašināt teritoriju, kur izvietoti aizturētie nelegālie imigranti, un nodrošināt to deportāciju. Vaicāts, kā mūris tiks finansēts, prezidents Tramps sacīja, ka būvniecības uzsākšanai tiks tērēta ASV budžeta nauda, bet iztērētos līdzekļus Vašingtonai galu galā kompensēs Meksika. ASV prezidents vakar paziņojis, ka Meksikas prezidentam Enrikem Penjam-Njeto, kuram 31. janvārī plānota tikšanās ar Trampu Vašingtonā, būtu labāk atcelt gaidāmo vizīti Savienotajās Valstīs, ja Meksika negrasās maksāt par mūra celtniecību uz abu valstu robežas. “ASV ir 60 miljardu dolāru tirdzniecības iztrūkums ar Meksiku. Kopš NAFTA (Ziemeļ­amerikas brīvās tirdzniecības līgums) sākuma tas jau sākotnēji bijis vienpusējs darījums, kurā zaudēts milzīgs skaits darbavietu un uzņēmumu,” teica Tramps. “Ja Meksika nevēlas maksāt par ļoti nepieciešamo mūri, tad būtu labāk atcelt gaidāmo tikšanos,” sacīja ASV prezidents. Tramps padarīja nelegālās imigrācijas apkarošanu par savas priekšvēlēšanu kampaņas stūrakmeni, solot uzcelt mūri gar ASV un Meksikas robežu, lai apturētu nelegālo imigrāciju no Meksikas un citām Latīņ­amerikas valstīm. Analītiķi atzīmē, ka Tramps vēl pirms dažām dienām bija paziņojis, ka viņa administrācija sadarbosies ar Meksiku, lai uzlabotu drošību, apkarotu narkotiku kontrabandu un vairotu ekonomiskās iespējas abām valstīm, taču vienpusējais lēmums par mūra būvi var nopietni iedragāt abu kaimiņvalstu attiecības.

 

Meksikas prezidents nosoda Trampa lēmumu

Meksikas prezidents Enrike Penja-Njeto nosodījis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu tuvāko mēnešu laikā sākt mūra būvniecību uz robežas ar Meksiku, kā arī devis rīkojumu Meksikas konsulātiem aizsargāt migrantu tiesības Savienotajās Valstīs. “Es izsaku nožēlu un nosodu ASV lēmumu turpināt mūra būvniecību, kas gadiem ilgi ir mūs šķīris tā vietā, lai mūs vienotu,” paziņoja Meksikas prezidents.

“Es esmu teicis atkal un atkal, ka Meksika nemaksās ne par kādu mūri,” teica Penja-Njeto, atsaucoties uz Trampa solījumu, ka par mūra būvniecību samaksās Meksika.

Meksikas prezidents tomēr ieturēja samierniecisku noti, sakot, ka “Meksika vēlreiz apliecina savu draudzību ar ASV tautu un savu gatavību panākt vienošanos ar tās valdību”. Lai gan Meksikas opozīcijas līderi aicināja prezidentu atcelt 31. janvārī plānoto tikšanos ar Trampu Vašingtonā, Penja-Njeto nenorādīja, vai viņš dosies šajā vizītē vai to atcels. Meksikas augsta amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, paziņojusi aģentūrai “Associated Press”, ka prezidenta administrācija apsverot šīs vizītes atcelšanu pēc Trampa rīkojuma parakstīšanas. Tramps parakstīja rīkojumu par mūra būvniecību uz robežas ar Meksiku dienā, kad Vašingtonā uz sarunām ieradās Meksikas ārlietu un ekonomikas ministri, un Meksikā daudzi uzskata šādu Trampa rīcību par pļauku sejā, atzīmē “AP”. Meksikas prezidents Enrike Penja-Njeto solījis cīnīties par savas valsts nacionālajām interesēm un aizstāvēt imigrantu tiesības dialogā ar jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju. “Risinājums ir dialogā un sarunās, nevis konfrontācijā vai pakļaušanā,” sacīja Penja-Njeto. “Ir acīmredzami, ka ASV ir radies jauns ārpolitikas redzējums. Meksikai ir jākoncentrējas uz savu nacionālo interešu aizsardzību.” Izsakoties par Trampa solījumiem turpināt būvēt sienu uz robežas ar Meksiku, Penja-Njeto sacīja, ka Meksika “netic sienām, bet tic tiltiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. viens prātīgs prezidents Atbildēt

    ir MEKSIKAI!

Draugiem Facebook Twitter Google+