×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Tramps ievēlēts. Populisms pieņemsies spēkā visur (1)

AP/Scanpix/LETAAP/Scanpix/LETA

Donalds Tramps ir ievēlēts par nākošo ASV prezidentu, un par viņa turpmāko ekonomisko un drošības politiku šobrīd valda milzu neskaidrība. Svārstību amplitūda finanšu tirgos saglabāsies augstāka kā parasti, finanšu tirgi ļoti uzmanīgi sekos vēlēšanām Eiropā. Populisms pieņemsies spēkā visur un tas palielinās nenoteiktību, sacīts jaunākajā “Swedbank” ekonomikas apskatā, ko prezentēs 17.novembrī.

Eksperti skaidro, ka tas nozīmē iespējamas barjeras ārējai tirdzniecībai. Lēnāks eksporta kāpums – lēnāka tirdzniecība pasaulē, Krievijas eksporta plūsmu samazinājums caur Latvijas ostām, un lēnāka investīciju atgūšanās – vājāks noskaņojums dēļ augstākas nedrošības, samazinās Latvijas ekonomikas izaugsmes tempus.

Banka gan uzsver – joprojām tiek prognozēta izaugsme, bet lēnāka, nekā gaidīts iepriekš.

17.novembrī jaunākos secinājumus un prognozes prezentēs “Swedbank” galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks. Galvenie jautājumi, uz kuriem tiek meklētas atbildes: ASV jauns prezidents – “Brexit” vairs nav izolēts (ne)gadījums; populisms kļūst par globālu fenomenu. Kā tas ietekmēs pasaules ekonomiku? Kas būs ar investīcijām, patēriņu, eksportu? Kā tas ietekmēs valdības budžeta un nodokļu politiku?

Nevajag strēbt karstu – lai gan ietekme uz Latviju būs negatīva, tuvākajos pāris gados gaidāma mērenas izaugsmes turpināšanās, vienlaikus atzīst eksperti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nevis populisms, bet cīņa pret galvu reibinošu politisko korupciju.
    Iepriekšnebijusi postošu korupciju, kas ved jau cilveci pie kariem, eiropu pie iznīcības u.tml. Kas kļūst jau mums dzīvībai bīstama. jūs tā nedrīkstat rakstīt. Bet mēs to saprotam.

Draugiem Facebook Twitter Google+