Pasaulē

Tramps: Pasaules kārtības pamatā ir suverēnas valstis 16


Uzrunā ANO prezidents Tramps brīdināja, ka ASV var nākties pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja Kima Čenuna režīms radīs kodoldraudus saviem kaimiņiem.
Uzrunā ANO prezidents Tramps brīdināja, ka ASV var nākties pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja Kima Čenuna režīms radīs kodoldraudus saviem kaimiņiem.
Foto – REUTERS/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps, vakar pirmo reizi uzstājoties ar runu ANO Ģenerālajā Asamblejā, izklāstīja savu priekšstatu par pasaules kārtību, kas būtu balstīta stiprās suverēnās valstīs, nevis daudzpusējās aliansēs.

“Kamēr būšu amatā, es par visu augstāk turēšu Amerikas intereses, taču pildot mūsu saistības pret citām valstīm, mēs saprotam, ka ikviena interesēs ir tiekties pēc nākotnes, kurā visas valstis var būt suverēnas, plaukstošas un drošas,” teica Tramps. “Amerika dara vairāk nekā vienīgi runā par Apvienoto Nāciju hartā paustajām vērtībām,” viņš piebilda. “Mūsu pilsoņi maksājuši augstāko cenu, lai aizstāvētu mūsu brīvību un daudzu citu šajā zālē pārstāvēto valstu brīvību.” Viņš nosodīja Ukrainas un Dienvidķīnas jūras reģiona valstu suverenitātes apdraudējumu, lai gan nedz Krieviju, nedz Ķīnu vārdā neminēja. Viņš arī brīdināja, ka ASV var nākties pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja Kima Čenuna režīms radīs kodoldraudus saviem kaimiņiem. Viņš piebilda, ka Kims ir sācis “sev un savam režīmam pašnāvniecisku misiju” un ka Vašingtona ir gatava ķerties pie galējiem līdzekļiem, lai gan joprojām cer, ka tas nebūs nepieciešams.

LA.lv