×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
20. septembris, 2017
Drukāt

Tramps: Pasaules kārtības pamatā ir suverēnas valstis (1)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Uzrunā ANO prezidents Tramps brīdināja, ka ASV var nākties pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja Kima Čenuna režīms radīs kodoldraudus saviem kaimiņiem.

ASV prezidents Donalds Tramps, vakar pirmo reizi uzstājoties ar runu ANO Ģenerālajā Asamblejā, izklāstīja savu priekšstatu par pasaules kārtību, kas būtu balstīta stiprās suverēnās valstīs, nevis daudzpusējās aliansēs.

“Kamēr būšu amatā, es par visu augstāk turēšu Amerikas intereses, taču pildot mūsu saistības pret citām valstīm, mēs saprotam, ka ikviena interesēs ir tiekties pēc nākotnes, kurā visas valstis var būt suverēnas, plaukstošas un drošas,” teica Tramps. “Amerika dara vairāk nekā vienīgi runā par Apvienoto Nāciju hartā paustajām vērtībām,” viņš piebilda. “Mūsu pilsoņi maksājuši augstāko cenu, lai aizstāvētu mūsu brīvību un daudzu citu šajā zālē pārstāvēto valstu brīvību.” Viņš nosodīja Ukrainas un Dienvidķīnas jūras reģiona valstu suverenitātes apdraudējumu, lai gan nedz Krieviju, nedz Ķīnu vārdā neminēja. Viņš arī brīdināja, ka ASV var nākties pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja Kima Čenuna režīms radīs kodoldraudus saviem kaimiņiem. Viņš piebilda, ka Kims ir sācis “sev un savam režīmam pašnāvniecisku misiju” un ka Vašingtona ir gatava ķerties pie galējiem līdzekļiem, lai gan joprojām cer, ka tas nebūs nepieciešams.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Sadai pasaules izpratnei varu tikai piebiedroties … !

    …Nezin kadel, Delfi meginaja nokluset Trampa galveno runas tezi … laikam teicis dzilu patiesibu, ko daudzi nevelas saprast, vai pat nespej izprast ar savu komunaku un tagadeji imperialistiski orienteto un sauro izglitibu …!

    … Daudzi ari no letinu valsts vadibas turpina nodevigi forset savus uzskatus, kas ir preteji NA programmai latviskas valsts attistibai … !

    … Jasak domat, ka ari mums vajadzetu kadu specigu sitienu musu elites trauslajam varas traukam … ! Varbut, 18.11. ???

Draugiem Facebook Twitter Google+