×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. februāris, 2014
Drukāt

Tuvākajos gados Rīgā uzstādīs jaunus gaismekļus un atjaunos pulksteņus

pulkstenis1

Tuvākajos trijos gados Rīgā uzstādīs tūkstošiem jaunu, modernu gaismekļu, kā arī daudzviet rekonstruēs esošo apgaismojumu, kā arī izgaismos ēku fasādes.

To paredz pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma” (RG) darbības stratēģija tuvākajiem trijiem gadiem, kuru otrdien apstiprināja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domē.

Galvenie aģentūras darbības virzieni būs gaismekļu skaita palielināšana, kas izpaudīsies gan kā jaunu ielu apgaismojuma līniju būvniecība līdz šim neapgaismotajos ielu posmos, gan kā apgaismojuma uzlabošana līdz šim nepietiekami apgaismotajās zonās. Aģentūras mērķis ir līdz 2017.gadam palielināt gaismekļu skaitu līdz 50 000 vienībām un nodrošināt to efektīvu apkalpošanu. Šobrīd RG nodrošina 46 396 gaismas ķermeņu degšanu pilsētā.

Otrs galvenais darbības virziens būs modernizēt esošo apgaismojumu, tādējādi uzlabojot tā darbības efektivitāti un samazinot uzturēšanas izmaksas. Aģentūras mērķis ir līdz 2017.gadam uzstādīt vismaz 5000 LED gaismekļus, kā arī plānveidīgi nomainīt novecojušās kabeļu līnijas un balstus.

Tāpat aģentūras prioritāte ir ielu apgaismojuma izbūve līdz šim neapgaismotajās ielās, kurās kursē sabiedriskais transports un kurās ir augsta transportlīdzekļu un gājēju kustības intensitāte. Tādēļ jaunas ielu apgaismojuma līnijas tuvākajos gados izbūvēs vairākos ielu posmos, piemēram, Maskavas ielas posmā no Taisnās ielas līdz pilsētas robežai, Krustpils ielā no Rencēnu ielas līdz Maskavas ielai un Jaunciema gatvē no 10. šķērslīnijas līdz Juglas kanālam.

Savukārt esošā apgaismojuma rekonstrukcija tuvākajos gados plānota Vērmanes dārzā, K. Ulmaņa un Jūrmalas gatvē, Kurzemes prospektā un Anniņmuižas bulvārī.

No 58 Rīgas apkaimēm apgaismojuma pašlaik nav tikai Kleistos un Trīsciemā. Lai veicinātu vienmērīgu apkaimju attīstību, līdz 2017.gadam paredzēts izbūvēt jaunu apgaismojumu šo apkaimju galvenajās ielās.

Vēl līdz 2017.gadam paredzēts pilnībā rekonstruēt ielu pulksteņus, uzstādot tiem jaunus alumīnija korpusus, kā arī mehānismus ar GPS signāla regulēšanu un ciparnīcas LED izgaismojumu.

Pašreiz Rīgā ir uzstādīti 37 pulksteņi, no kuriem 16 ir vecāki par 30 gadiem. Šie 16 objekti ir cietuši no korozijas, un tiem pārsvarā ir novecojuši mehānismi – apmēram pusei no tiem ir kvarca mehānismi bez automātiskas laika regulēšanas iespējām, pārējiem ir mehānismi ar radio regulēšanas iespējām. Tikai sešiem no šiem pulksteņiem ir iebūvēts ciparnīcas apgaismojums.

Tāpat plānots izgaismot ēku fasādes īpaši pilsētas vēsturiskajā centrā. Paredzēts ieviest vairākās Eiropas pilsētās pastāvošo praksi veidot tūrisma maršrutus pa pilsētas ielām, kurā visas ēkas ir izgaismotas pēc vienota principa un mākslinieciskās koncepcijas. Ņemot vērā to, ka ēkas pieder dažādiem īpašniekiem, sadarbībā ar Rīgas pilsētas būvvaldi un ēku īpašniekiem plānots izstrādāt juridiski un finansiāli korektu modeli fasāžu apgaismojuma izbūvei un uzturēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+