Mobilā versija
+17.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 21. jūlijs, 2017
28. marts, 2014
Drukāt

Tuvojas Baltijas baleta festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 7. aprīlī pulksten piecos vakarā Rīgā t/c “Origo” Centrālās dzelzceļa stacijas Piepilsētas zālē tiks atklāti jau par tradīciju kļuvušie gadskārtējie baleta svētki 19. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, ziņo rīkotāji.

Festivāls ik gadu priecē ar daudzveidīgu un bagātīgu baleta un deju uzvedumu koncertprogrammu dažādu stilu piekritējiem, pulcinot zvaigznes no visas pasaules un ļaujot dejas cienītājiem baudīt pasaules līmeņa uzvedumus no klasikas līdz avangardam.

Šogad atklāšanas pasākuma ietvaros, kas tradicionāli norisināsies pilsētvidē, iepazīt baleta un laikmetīgās dejas mākslas burvību ikvienu aicinās kompozīcija “Dvēseles stīgas” ar maestro Raimonda Paula instrumentālo mūziku.

Kompozīcija atspoguļos baleta mākslinieka mobilo raksturu – vienmēr būt ceļā no izrādes uz izrādi. Koncertā piedalīsies solisti no Latvijas Nacionālā baleta, deju grupas “Dzirnas”, baleta studijas “Grande” ar dažādu horeogrāfu uzvedumiem, kā arī vijoles solo R. Ozola izpildījumā un R. Macata taustiņistrumentu solo.

“Kā jau katru gadu arī šogad festivālā pārsteigsim ar dažādiem profesionāliem dejotājiem. Pārsteidzoša ir katra izrāde. Polijas Dejas teātra uzvedums “Četrdesmit” pirmo reizi šādā sastāvā un košumā brauc uz Rīgu. Izrādi iestudējis pasaules mēroga horeogrāfs Jo Stomgrens no Norvēģijas. Tāpat būs iespēja redzēt Dānijas Dejas teātri ar pasaules pirmizrādi “Melnais dimants” un Flamenko deju kompāniju Jesus Carmona&Cia no Barselonas ar uzvedumu “Melnais un Baltais”,” par gaidāmo festivālā stāsta tā patronese un organizētāja Lita Beiris.

Pievienot komentāru

Viktorija Streiča: Nesauciet mani par režisori!Tradicionālo Jēkabpils Operas dienu ietvarā piektdien, 22. jūlijā, Krustpils brīvdabas estrādē ar Eltona Džonsa un Tima Raisa Brodvejas mūziklu "Aīda" viesojas Kauņas Valsts muzikālais teātris no Lietuvas. Titullomā teātra vadošā aktrise Viktorija Streiča.
Draugiem Facebook Twitter Google+