×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. novembris, 2013
Drukāt

TV: Latvijas skolu audzēkņi atkal piedalījušies militārā nometnē Krievijā (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Septembrī desmit Latvijas skolēnu grupa atkal piedalījusies mācībās “Sojuz 2013”, ko organizē Krievijas biedrība “Tēvzemes varonība” un militārās izlūkošanas veterāni, šovakar ziņo LTV raidījums “de facto”.

Uz šo nometni aicina 14 līdz 17 gadus vecus pusaudžus no valstīm, kas kādreiz bija PSRS sastāvā. Starp nometnes mērķiem ir “jauniešu apvienošana pēc padomju cilvēku internacionālās draudzības piemēra”, Eirāzijas savienības propaganda un Krievijas pozitīva tēla veidošana starp tās kaimiņvalstīm. Iespējams, tieši šī ir būtiskākā daļa, kas saskan ar Krievijas “maigās varas” īstenošanas principiem, informē “de facto”.

Pusaudžu grupu no Latvijas vadīja Afganistānas kara veterāns Sergejs Īvāns, kurš uzskata, ka nometni nekāda ideoloģija nepavada. Viņa komandas dalībnieki nākuši no dažādām skolām, vairāki no viņiem ir no Rīgas 34.vidusskolas, kur mācās Īvāna dēls. Lielu nozīmi pusaudžu atlasē spēlējusi tieši radinieku vai paziņu piederība Afganistānas kara veterāniem.

Publikācijās par mācībām kā uzmundrinājums dalībniekiem no Latvijas lasāmas atsauces uz Valsts prezidenta Andra Bērziņa iepriekš pausto nekritisko attieksmi. Īvāns to tulko kā tiešu atbalstu, lai viņi piedalītos “Sojuz 2013.”

Komentējot šādu situācijas pavērsienu, Valsts prezidents Andris Bērziņš izteicies, ka Latvijas atbildīgās institūcijas nav ne izdarījušas secinājumus, ne rīkojušās, lai jauno paaudzi piesaistītu nometnēm Latvijā.

Valsts Izglītības satura centra pārstāve Diāna Ļaha norāda, ka ietekmēt šo procesu neesot iespējams.

Lai gan šogad piešķirti papildu līdzekļi Jaunsardzes kustības attīstīšanai, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) uzskata, ka Krievijā dzimušajai iniciatīvai nebūt nav tik vienkārši pretoties un problēmu nevar atrisināt pāris mēnešu laikā. “[..] jāsaprot, ka no Krievijas puses šeit strādā vesela sistēma uz šo tēmu. Savukārt Latvijā, es pieļauju, ka ir atsevišķi cilvēki, kuri ir tiešā kontaktā ar nometņu vadību un organizētājiem, kas nodarbojas ar vervēšanu, bet tas pasīvais atbalsts, tas ir starp tiem vecākiem un skolotājiem, starp pašvaldību vadītājiem, starp sabiedrības locekļiem, kuriem šķiet, ka labāk ir iet uz nometni “Sojuz”, nevis kaut kur citur,” saka Pabriks.

Raidījuma veidotāji piebilst, ka šajā reizē nav izdevies gūt pierādījumus par politiķu un pašvaldības atbalstu nometnei “Sojuz”, taču Īvāns kā Afganistānas kara veterāns saņem atbalstu no Krievijas vēstniecības.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. tiek audzinata piekta kolona.

  2. Zivs vienmēr pūst no galvas. Mūsējai galva jau sen ir pilnīgi sapuvusi.

  3. Vai Latvijas valdībai ir kontrole pār valsts skolām ? Izskatās, ka nav. Nav arī dūšas ieviest skolās valsts valodu.

  4. Zupā tārpi! Vai ar šādiem valsts vadoņiem, skolēni var tikt skoloti par kārtīgiem pilsoņiem? Kā kurš grib kaut ko teikt – tā parādu vekseļi spiež pie sola…Nu nevar valstis vadoņi , deputāti un ierēdņi būt ar vekseļu slogu! Tad jau tiešām neko nevar bilst – te vekselis jau Kremlī – maksā vai dari tā…

  5. Apstiprinot tādu izglītības un zinātnes ministru laikam tak nevarēja gaidīt, ka Krievijas ietekme skolu jaunatnē tiks mazina’ta.

  6. Par neattaisnotu mācību kavējumu atskaitīt no skolas,pietiek auklēties un izlikties neredzam kā tiek audzināti Latvijai naidīgi jaunieši,skolās jāpārbauda amatpersonu atbilstība amatam.Beidzot jāpāriet uz vienotu izglītības sistēmu latviešu valodā.

  7. SVEICIENS VISIEM LATVIJAS PATRIOTIEM TĒVZEMES DZIMŠANAS DIENĀ ! Par augšminēto rakstu vēlos pateikt to ,ka Latvijas ierēdņi velti tērē nodokļu maksātāju naudu .Tādu PABRIKU sen vajadzēja nozīmēt par teļu fermas direktoru .Nekā personīga ,Pabrika kungs ,nekā personīga ! Par aizsardzības ministru ,varbūt,varētu iecelt IGORU ŠIŠKINU no PĒRKONKRUSTA ?,bet jaunatnes patriotisko audzināšanu (arī finansējumu) uzticēt LATVIJAS AIZSARGU ORGANIZĀCIJAI ? Ceru ,ka komentētāji nopietni iztirzās šo rakstiņu un nerakstīs galīgās aplamības .Paldies .

  8. Kā tur mūsu prezis Bērziņš teica iepriekšejo reizi – izlūkdienestiem pietiek nodarboties ar muļķībām un gvelzt glupības. Nu, patusēja krievu skolēni naidīgas lielvalsts treniņnometnēs – nu un tad? Liela muiža!

    • Liec nu mieru Latvijas ierēdņiem! Vai jaunatnei trūkst iespēju militāras ievirzes interešu apmierināšanai Latvijā? Ir jaunsargi, ir skauti. Tikai krievu skolās par to neko negrib dzirdēt. Tur uzdarbojas 9.Maijs un tādi afgaņos apdauzīti otstavņiki kā tas Īvāns. Vecajiem ”sojuzņikiem” izmirstot, uzsvars tiek likts uz krievvalodīgās jaunatnes samaitāšanu. Rezultāti ir labi. Palasiet komentārus internetā. Ne jau vecie veterāni tur raksta tos naida pilnos žults izplūdumus par Latviju. Aug jauna 5. kolona.

Draugiem Facebook Twitter Google+