U-20 izlase izkrīt no hokeja elites 0

Leonīda Tambijeva vadītā Latvijas U-20 junioru hokeja izlase pasaules čempionātā Ufā zaudēja visās spēlēs, tostarp ar 2:5 izšķirošajā cīņā par palikšanu elitē pret Vāciju.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24

Izšķirošā cīņa par vietas saglabāšanu elites divīzijā sākās nervozi – jau otrajā minūtē 2+10 par sitienu galvas rajonā nopelnīja Kurmis. Mazākumā izturējām, pēc brīža to pašu paveica arī vācieši. Metienu attiecība auga lēni kā apliecinot spēles svarīgumu un abu komandu piesardzību. Trešdaļas vidū mūsējie pa vārtiem meta vairāk un tas vainagojās ar Ranceva vārtiem. Perioda izskaņā Latvijas izlase izturēja divas minūtes mazākumā un 1:0 pārtraukumā ejot nebija peļams iznākums.

Pagalam neveiksmīgs sanāca otrās trešdaļas sākums – jau sestajā sekundē vācieši panāca izlīdzinājumu, bet tā turpinājumā ieguva iniciatīvu. Nu jau vācieši matemātisko teoriju desmit metieni = vieni vārti divreiz pārvērta dzīvē, trešdaļas vidū realizējot Bļugera noraidījumu un brīdi vēlāk panākot arī 1:3. Otrās trešdaļas metienu attiecība 6 pret 22 laikam jau visdaiļrunīgāk raksturo to, ka rezultāts atbilda spēles gaitai. Nekas būtiski nemainījās arī pēdējās trešdaļas sākumā – joprojām vairāk pa Punenova vārtiem meta Vācijas izlase un guva ceturtos vārtus. Turpinājumā bija slīcēja ķeršanās pie salmiņa, spēle bez vārtsarga, zaudēti piektie vārti un zaudētas pēdējās cerības noturēties elitē. Pēc divu gadu pārtraukuma Latvijas junioru izlase pamet elites divīziju, savu vietu atdodot norvēģiem. Kaut video formātā mūsējo spēli varēja redzēt gaužam maz, šoreiz jāsāka – pelnīti.

Pasaules junioru čempioni tiks noskaidroti sestdien finālā starp ASV un Zviedrijas izlasēm. Pusfinālā amerikāņi pārliecinoši ar 5:1 sagrāva Kanādu, Zviedrija tikai pēcspēles metienos ar 3:2 pārspēja mājinieci Krieviju, lai gan pēc pirmās trešdaļas bija vadībā ar 2:0.

PASAULES U-20 ČEMPIONĀTS UFĀ (KRIEVIJA)

Spēles par par palikšanu A grupā

Latvija – Vācija 2:5 (1:0, 0:3, 1:2 ). 1:0 Rancevs (Rosinskis, Ševčenko, 15:25), 1:1 Rīders (Draizaitls, 20:06), 1:2 Draizaitls (Kahuns, Rīders, 30:30, vair.), 1:3 Krečmans (36:04), 1:4 Draizaitls (Rīders, 45:36), 1:5 Uvira (Lata, 55:28, tukšos vārtos), 2:5 Kuzmenkovs (Lipsbergs, Zvirbulis, 58:32). Metieni 27-40 (9-10, 6-22, 12-8).