Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
19. maijs, 2015
Drukāt

Ukrainā plāno pieņemt likumu, kas ļaus apturēt parāda atmaksu ārvalstu kreditoriem (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ukrainas valdība ir aicinājusi valsts parlamentu atbalstīt likumprojektu, kas ļautu tai noteikt moratoriju parāda ārvalstu kreditoriem atmaksāšanai.

Ukrainas valdība paziņojuma informēja, ka ir lūgusi parlamentu pieņemt likumu, kas dotu “tiesības, ja nepieciešams”, apturēt maksājumus Ukrainas obligāciju turētājiem ārvalstīs.

Parlamenta balsojums ir paredzēts otrdien.

“Negodīgu kreditoru uzbrukuma Ukrainai gadījumā šis moratorijs aizsargās valsts aktīvus un valsts sektoru,” norādīja valdība.

Ukrainas valdība pagājušajā nedēļā paziņoja, ka sarunas par tās parāda restrukturizāciju notiek lēni un kritizēja kreditoru gribas trūkumu iesaistīties šajās sarunās.

Starptautiskais valūtas fonds (SVF) vēlas, lai Ukraina vienotos ar kreditoriem par sava parāda restrukturizāciju, kas ļautu nākamo divu gadu laikā ietaupīt 15 miljardus ASV dolāru (13,4 miljardus eiro). Ukrainas valdība šādi iegūtu vairāk fiskālu iespēju turpināt reformas, lai saņemtu jaunus maksājumus atbilstoši četrgadīgajai 17,5 miljardu dolāru (15,6 miljardu eiro) starptautiskā aizdevuma programmai.

Ukrainas prorietumnieciski orientētā valdība ir pakļauta augošam ekonomiskam spiedienam. Ekonomiku smagi ietekmē prokrievisko separātistu agresija Austrumukrainā un tirdzniecības sakaru pārtraukšana

Ukrainas Statistikas birojs 15.maijā paziņoja, ka valsts iekšzemes kopprodukts (IKP) pirmajā ceturksnī ir samazinājies par 17,6%.

Ekonomiskās krīzes dēļ ir sarukusi Ukrainas nacionālās valūtas grivnas vērtība, kas savukārt palielinājusi valsts parāda, kas lielākoties ir denominēts ASV dolāros, vērtību.

Ukrainas valsts parāds 2013.gadā bija 40,6% no IKP, bet SVF prognozē, ka šogad tas sasniegs 94% no IKP.

Ukraina martā saņēma pirmo aizdevuma maksājumu no SVF piecu miljardu ASV dolāru (4,5 miljardu eiro) apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ukraina tātad principā izsludima savu maksātnespēju. tik citādi noformētu, bet principā bankrotu

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+