×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Ukrainai pašai jāmainās. Saruna ar Eiropas Komisijas pārstāvi Henriku Hololeju (6)

Hololejs2_8

“Šobrīd mums joprojām ir jāturpina cerēt, ka Min­skas otrā vienošanās īstenosies, lai gan kopš tās noslēgšanas pamiers ne brīdi tā īsti nav iestājies,” tā par notiekošo Ukrainā saka Eiropas Komisijas (EK) ģenerālsekretāra vietnieks igaunis Henriks Hololejs. Viņam EK ir uzdots strādāt ar Ukrainas krīzi, sadarbojoties arī ar dalībvalstu vēstniekiem, iesaistīties ekonomisko sankciju noteikšanā Krievijai un atbalstīt demokrātiskās reformas Ukrainā.

– Kā jūs šobrīd raksturotu situāciju Ukrainā?

– Tā ir ļoti mainīga. Pēdējās nedēļās izmaiņas ir sekojušas katru dienu, katru stundu. Protams, viss joprojām ir ļoti nelāgi. Daudzi cilvēki ir gājuši bojā, nogalināti civiliedzīvotāji, par spīti visiem pūliņiem panākt uguns pārtraukšanu, slaktiņi nav rimušies arī šodien. Tas ir ārkārtīgi slikti. Tajā pašā laikā, kopš mums ir Min­skas otrā pamiera vienošanās, Eiropas Komisijas uzdevums ir darīt visu iespējamo, lai veicinātu tās ieviešanu dzīvē. Pats labākais rezultāts, ko mēs varētu sasniegt, un pašas labākās sankcijas pret Krieviju būtu, ja Ukraina varētu pagriezt sevi par simt astoņdesmit grādiem un stabili nostāties uz kājām gan no sociālā, gan ekonomiskā viedokļa. Protams, ir vieglāk to pateikt nekā izdarīt. Ukrainai priekšā ir garš ceļš. Daļa no valsts ir karastāvoklī, daļu kontrolē separātisti, un skaidrs, ka tagad nav viegli veikt reformas un modernizēties, taču krīze ir īstais laiks, lai veiktu izmaiņas.

– Vai jūs jūtat, ka šīs izmaiņas jau notiek?

– Jaunais Ukrainas parlaments, valdība, prezidents – visi ir apņēmības pilni īstenot reformas. Mēs, Eiropa, esam apņēmības pilni palīdzēt. Jau tagad atbalstām Ukrainu finansiāli, gluži kā pārējā starptautiskā sabiedrība, taču mēs skaidri zinām, ka tajā pašā laikā Ukrainai ir nepieciešams mainīt pašai sevi. Ukraiņi ļoti labi zina, kas viņiem jādara, ka jāinvestē likuma varas stiprināšanā, daudz paredzamākā ekonomiskajā vidē, ka jācīnās ar korupciju, kas ir absolūti izšķiroši. Lai kā arī mēs atbalstītu, tas nekad nestrādās, ja Ukraina pati sevi nemainīs. Eiropas Komisijā esam izveidojuši Ukrainas atbalsta grupu, kas intensīvi strādā Kijevā, ved turp eks­pertus, palīdz Ukrainas varas iestādēm spert nepieciešamos soļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Izskatās ka šim vīram PATIESĪBA nerūp, tik izteiktu, poltkorektu muldēšanu var dzirdēt bieži no “vecās”Eiropas “viedajiem”. Bet šis tak nāk no bijušā padomju lēģera, brīnums cik ātri kļuvis par pārgudru snobu.
  Kādas demokrātiskas reformas kara laikā, kad runa ir par valsts pastāvēšanu vispār?

 2. Šim igauņu (?!) kungam vajadzētu saprast, ko visi ukraiņi jau sen sapratuši – vispirms jāatjauno valsts robežas un tad JĀMAINĀS.
  Latviešiem der zināt, ka 2014.gadā Ukrainā, bruņojoties, karojot un protestējot, valsts kopprodukts noritās AŽ par 15%. Latvijā pēc Kalvīša treknā gada, Dombrovska vadībā kopprodukts nokritās par 20%. Un tas bez kara, pat bez streikiem. Lūk, ko nozīmē premjerēt, ja tauta ir pacietīga un dažām citām ārzemniekiem apbrīnojamām tautas īpašībām.

 3. No Grieķijas,kuru līdz šim tik labprāt patika pamācīt mūsu politiķiem,mēs daudz ko joprojām varētu mācīties! Jo grieķi domā vispirms par Grieķiju,nevis par finansiālo palīdzību Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm un dalību Eiropas kosmosa aģentūrā! Viņi ir saglabājuši gan bezmaksas augstāko izglītību,gan obligāto veselības apdrošināšanu,gan 6,9% PVN likmi svarīgākajiem pārtikas produktiem un pat 3,5 reizes lielāku minimālo algu!

 4. Juris>Ukrainai pašai jāmainās Atbildēt

  Latvija kā piemērs? Latvija pagaidām vēl nav nonākusi šādā situācijā! Pagaidām!

 5. Ja Ukraina varētu,ja Krievija gribētu. Atbildēt

  Henriks Hololejs turpinās cerēt,ka Putins pagaidīs,kamēr Ukraina izmainīsies!

 6. “Ukrainai pašai jāmainās.”
  ————————
  Ļoti pareiza doma. Ukraina nedrīkst pārvērsties par otru Grieķiju, kura vadās pēc principa, mumam vajag un dotiet. Kā piemēru šīm valstīm būtu jāņem Latvija. Mums izdevās izlīst caur adatas aci, un nenovest valsti līdz defoltam un galīgam sabrukumam, ko sapņos jau redzēja Latvijas naidīgie spēki, lai tad varētu lūgt palīdzību no Krievijas. Negribu teikt, ka Latvijā viss noritēja ideāli, bet tomēr.

Draugiem Facebook Twitter Google+