×
Mobilā versija
+7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. februāris, 2014
Drukāt

Ukrainas parlaments atstādina Janukoviču un izsludina vēlēšanas 25.maijā (1)

Nemiernieki līksmo pie Janukoviča rezidences netālu no Kijevas. Foto - LETA/AFPNemiernieki līksmo pie Janukoviča rezidences netālu no Kijevas. Foto - LETA/AFP

People express their joy in front of the main building of Ukrainian President Viktor Yanukovych's residency near Kiev on February 22, 2014. A member of Ukraine's parliament said on February 22 that President Viktor Yanukovych has promised to submit his resignation in response to violence that left nearly 100 dead in anti-government unrest. Batkivshchyna (Fatherland) opposition party lawmaker Mykola Katerynchuk told reporters that Ukraine's embattled leader said he would resign in a conversation with protest leader Arseniy Yatsenyuk. AFP PHOTO/GENYA SAVILOV

Ukrainas parlaments sestdien pieņēmis lēmumu par prezidenta Viktora Janukoviča atstādināšanu no pienākumu pildīšanas un par prezidenta pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu 25.maijā.

Par to nobalsojuši 328 deputāti.

“Vēlos informēt tautas deputātus, ka ap plkst.14 izdevās telefoniski sazināties ar Viktoru Janukoviču. Deputātu klātbūtnē ar viņu runāja [partijas “Batkivščina” (“Tēvzeme”) līderis Arsēnija] Jaceņuks un piedāvāja viņam demisionēt, kam viņš piekrita,” pirms balsojuma norādīja jaunievēlētais Augstākās Radas spīkers Aleksandrs Turčinovs.

Tai pašā laikā Janukovičs paziņojis, ka Kijevā notiekošais esot “valsts apvērsums” un ka viņš negrasoties atkāpties no amata.

Viņš arī paziņojis, ka Augstākās Radas pieņemtie lēmumi esot nelikumīgi un ka viņš negrasoties tos parakstīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Laba ziņa. Vēl viens krievnacists vēstures mēslainē.

Draugiem Facebook Twitter Google+