×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Ukrainas tiesa atstāj spēkā Timošenko spriedumu

Foto - AFPFoto - AFP

Ukrainas Augstākā tiesa atstāja spēkā bijušajai premjerministrei Jūlijai Timošenko piespriesto spriedumu un septiņu gadu cietumsodu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, 2009. gadā ar Krieviju noslēdzot līgumu par gāzes piegādēm.

Līdz ar to tiesa noraidījusi Timošenko advokātu sūdzību, kurā ekspremjere lūdza atzīt Pečeru rajona un Kijevas apelāciju tiesas spriedumus par nelikumīgiem. “Tiesnešu kolēģija nosprieda, ka Timošenko iesniegtā apelācija nevar tikt apstiprināta,” sacīja tiesnesis Oleksandrs Elfimovs. “Tiesnešu kolēģija konstatēja, ka apelācijai nav pamata,” norādīja tiesnesis. Līdz ar Augstākās tiesas spriedumu Timošenko Ukrainā ir izsmēlusi visas pārsūdzības iespējas un tagad var vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Pie Ukrainas Augstākās tiesas nama trešdien bija sapulcējušies aptuveni 100 Timošenko atbalstītāju. Daudziem rokās bija redzami viņas partijas “Batkivščina” karogi.

Pagājušā gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju, bet viņai varētu tikt piespriesti vēl 12 gadi cietumā, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu jaunajos apsūdzības punktos. Timošenko uzskata, ka pret viņu ierosinātās lietas ir politiski motivētas.

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs savukārt skaidro, ka Timošenko savulaik pārkāpusi amata pilnvaras, piekrītot noslēgt līgumus bez pienācīgām konsultācijām. Janukovičs arī apgalvo, ka viņš vienīgi īsteno kampaņu tīras valdības ideālu vārdā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+